Laptopta ekran kartı nasıl aktif edilir?

Ogigogo

Kilopat
Makaleler
2
Laptop'ım işlemcimi ekran kartı olarak kullanıyor ancak benim zaten bir ekran kartım var ve ekran kartım yerine işlemcimi kullanıyor. Bu durumda 920 MX ekran kartımı nasıl aktif edebilirim? Laptopım çok yavaş yardımcı olun lütfen.
1- HD Graphics 620(işlemcinin)
2- NVIDIA 920 MX(ekran kartı)
Ekte DxDiag'dan fotoğraf çektim.

Aktif etmek için ne yapmam gerek?

Dosya Ekleri

• 20210718_143432.jpg
    20210718_143432.jpg
    175 KB · Görüntüleme: 49
Laptop'ım işlemcimi ekran kartı olarak kullanıyor ancak benim zaten bir ekran kartım var ve ekran kartım yerine işlemcimi kullanıyor. Bu durumda 920 MX ekran kartımı nasıl aktif edebilirim? Laptopım çok yavaş yardımcı olun lütfen.
1- HD Graphics 620(işlemcinin)
2- NVIDIA 920 MX(ekran kartı)
Ekte DxDiag'dan fotoğraf çektim.

Aktif etmek için ne yapmam gerek?
Windows 10 mu?
Nvidia denetim masasında oyunun setup'unu seçersin olur biter.

Sürücüler kurulu mu? Kuruluysa masaüstünde boş bir yere gelip sağ tıkla ve Nvidia denetim masasını aç açılan sekmeden;
3D Görüntü Ayarlarının Yönetilmesi>Genel Ayarlar>Tercih Edilen Grafik İşlemci>Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisi
1626609171396.png

1626609260264.png

Böyle gözüküyorsa artık NVIDIA kullanılıyor demektir.

Ayarlar -> Monitor -> Grafik ayarlari 'ni sec.

Buradan hangi ygulamanin hangi ekran kartini kullanacagini secebilirsin. Masaustu uygulamalari on-board ile calisip az guc tuketsin diyorsan "güc tasarrufu", oyunlar 920 mx ile hizli calissin diyorsan "yüksek performans" deyip ozellestirebilirsin. On-board ile calisabilen basit oyunlari da yine on-board ile calisip az pil harcamasi icin yapilandirabilirsin.

Sürücüler kurulu mu? Kuruluysa masaüstünde boş bir yere gelip sağ tıkla ve Nvidia denetim masasını aç açılan sekmeden;
3D Görüntü Ayarlarının Yönetilmesi>Genel Ayarlar>Tercih Edilen Grafik İşlemci>Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisi
Eki Görüntüle 1111391

Eki Görüntüle 1111392
Böyle gözüküyorsa artık NVIDIA kullanılıyor demektir.
Yaptım dediğini sağ ol. Ama DxDiag'da hala işlemcimin kartı gözüküyor, galiba olmadı :(

Geri
Yukarı