Laptopta ekran kartının aldığı Watt değeri nasıl yükseltilebilir?

ahmetozerr

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımda Intel ve RTX ekran kartı olmak üzere 2 ekran kartı var.
RTX3060 ekran kartım 140W çekebiliyor, adaptör de 240W verebiliyor fakat oyunlara girdiğimde RTX ekran kartının sadece %20-25 arası kullanıyor ve 40W çekiyor. Ayrıyeten Intel'i durup dururken de 40W çekiyor, oyunda RTX'i kullanıyor.
Benim istediğim şey RTX'in Watt'ını artırıp %50-60 seviyelerinde kullanmasını istemem ve Intel'in aldığı Watt'ı düşürmesi. Bunu nasıl yapabilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-04-15 174237.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-15 174237.png
    864,3 KB · Görüntüleme: 114
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun ihtiyacı kadar kullanılır ekran kartı. Zaten ayarların en sondaysa ve kullanım buysa daha fazla arttıramazsın. Ayrıca o oyun için 40W güç tüketimi yapacak şekilde gereksinimleri karşılayabiliyorsa arttırmanın bir anlamı olmuyor.

Görüntüyü ekrana Intel üzerinden veriyor o yüzden iki ekran kartıda çalışmak zorunda. Yüksek gereksinim sunmayan oyunlarda ekran kartının watt ının artması dezevantaj yaratır. LoL işlemci bazlı bir oyun.

Oyun istediği kadar çekiyor. MUX Switch varsa açarsanız FPS artar. Özellikle CS:GO, Valorant gibi oyunlarda. LoL oynuyormuşsunuz. O da dahil.

Merhaba, bu teknolojiyi nasıl kullanabilirim?

Oyunun ihtiyacı kadar kullanılır ekran kartı. Zaten ayarların en sondaysa ve kullanım buysa daha fazla arttıramazsın. Ayrıca o oyun için 40W güç tüketimi yapacak şekilde gereksinimleri karşılayabiliyorsa arttırmanın bir anlamı olmuyor.

Hocam 140W çekebilen bir ekran kartının bu değerlerde watt çekmesi sadece anlam veremiyorum dün bu usage sorununu geçici olarak hallettigimde sonuclar su sekildeydi

Görüntüyü ekrana Intel üzerinden veriyor o yüzden iki ekran kartıda çalışmak zorunda. Yüksek gereksinim sunmayan oyunlarda ekran kartının watt ının artması dezevantaj yaratır. LoL işlemci bazlı bir oyun.

Peki benim bu watt değerlerini manuel olarak ayarlamam mümkün değil mi?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-04-15 at 03.37.23.jpeg
    WhatsApp Image 2023-04-15 at 03.37.23.jpeg
    85,8 KB · Görüntüleme: 126

Hocam 140W çekebilen bir ekran kartının bu değerlerde watt çekmesi sadece anlam veremiyorum dün bu usage sorununu geçici olarak hallettigimde sonuclar su sekildeydi

Laptopunuzun modeli nedir?

Peki benim bu watt değerlerini manuel olarak ayarlamam mümkün değil mi?

Mümkün değil maalesef. Ancak Mux açarak işlemci grafik birimini devre dışı bırakabilirsiniz. Böylece tamamen ekran kartı kullanılır.

Laptopunuzun modeli nedir?

Mümkün değil maalesef. Ancak Mux açarak işlemci grafik birimini devre dışı bırakabilirsiniz. Böylece tamamen ekran kartı kullanılır.
laptopun modeli gamegaraj slayer2 7xl 32gb ram
bunlar da hogwarts legacy değerleri yüksek ayarlar min 80% kullanması gerekmez Mİ
gpu1 rtx olan gpu2 intel olan intel sacma sapan 40w çekiyor

Dosya Ekleri

• resim_2023-04-15_184055817.png
    resim_2023-04-15_184055817.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 104

Geri
Yukarı