Laptopta ekran kartları arasında geçiş yapılamıyor

retrojpx

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben HP Pavilion G6 kullanıyorum. 8 GB RAM, 2.1 Intel Graphics, 2 GB AMD Radeon HD 7600M series ekran kartlari bulunuyor. Ama ekran kartini Intel'den AMD'ye geciremiyorum. AMD ekran karti surucusunu guncellerken Intel'de devre disi kailiyor. Mecbur ekran kartini geri yukluyorum. Bu yuzden oyunlarda oynayamıyorum. Sizce AMD ekran kartim bozulmus olabilir mi? DxDiag'dan baktigimda sadece Intel gorunuyor. Ama sistem bilgilerinde AMD ekran karti 2 GB olarak gorunuyor. Ekran kartim bozulmadiysa, ekran kartlari arasinda nasıl gecis yapabilirim?
AMD HD 7600M series AMD sitesinde yok, mecbur Driver Booster ile guncelledim. Bu zaman inteldende cikis yapib bilgisayari cokduruyor. Bilen arkadaslardan ricam bu konuda yardimci olmalari.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam oyunlara girdiğinizde otomatik geçiş yapması lazım eğer yapmıyorsa oyunu çalıştırın görev yöneticisini açın oyunu bulun dosya konumunu açın oyunun exe dosyasının dosya yolunu kopyalayın daha sonra windows 10 kullanıyorsanız ayarları açın oyun sekmesine girin grafik ayarları seçeneğini bulun göz at diyin dosya yolunu yapıştırın ve amd ekran kartınızı seçin.

Merhaba. Ben HP Pavilion G6 kullanıyorum. 8 GB RAM, 2.1 Intel Graphics, 2 GB AMD Radeon HD 7600M series ekran kartlari bulunuyor. Ama ekran kartini Intel'den AMD'ye geciremiyorum. AMD ekran karti surucusunu guncellerken Intel'de devre disi kailiyor. Mecbur ekran kartini geri yukluyorum. Bu yuzden oyunlarda oynayamıyorum. Sizce AMD ekran kartim bozulmus olabilir mi? DxDiag'dan baktigimda sadece Intel gorunuyor. Ama sistem bilgilerinde AMD ekran karti 2 GB olarak gorunuyor. Ekran kartim bozulmadiysa, ekran kartlari arasinda nasıl gecis yapabilirim?
AMD HD 7600M series AMD sitesinde yok, mecbur Driver Booster ile guncelledim. Bu zaman inteldende cikis yapib bilgisayari cokduruyor. Bilen arkadaslardan ricam bu konuda yardimci olmalari.

Oyunun exe dosyasına sağ tıklatıp grafik seçenekleri var ise 7600M ile çalıştır diyerek harici kart ile çalıştırabilirsiniz.
Driver boster ile değil notebook un sitesindeki sürücüyü kullanmalısınız.

Oyunun exe dosyasına sağ tıklatıp grafik seçenekleri var ise 7600M ile çalıştır diyerek harici kart ile çalıştırabilirsiniz.
Driver boster ile değil notebook un sitesindeki sürücüyü kullanmalısınız.
oyle olmuyor malesef, basqa cozumler varmidir?
bir sorum daha var, sizce sistem gereksimlerim windows 10na gecis yapmaya izin verirmi? yukseltirsem ekran karti cozulurmu?

Oyle olmuyor maalesef, basqa cozumler var midir?
Bir sorum daha var, sizce sistem gereksimlerim Windows 10'na gecis yapmaya izin verir mi? Yukseltirsem ekran karti cozulur mu?

Notebookun kendi sitesindeki sürücüyü kurmanız lazım.
Yine bu seçenek görünmez ise videodaki yöntemi deneyin.

Sisteminizde SSD var ise Windows 10'a geçebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı