Laptopta harici ekran kartı nasıl kullanılır?

KerimAkyuz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni aldığım ASUS ROG PC de RTX 3050 ekran kartını kullanamıyorum sürücüleri güncellememe rağmen hala aktif değil. Donanım olarak güzüküyor hatta W11'de ayarlardan LoL için RTX 3050 kullan dememe rağmen 70 80 FPS arası alıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    40,7 KB · Görüntüleme: 17
  • jlıg.png
    jlıg.png
    65,7 KB · Görüntüleme: 24
  • ljhljnşlk.png
    ljhljnşlk.png
    24,4 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sistem otomatik kullanıyor eğer MUX yoksa. MUX varsa harici karti direkt aktive edebilirsiniz. Yoksa da dedigim gibi cihaz otomatik yapıyor.
LoL oyununda düşük fps sebebi RAM olabilir. RAM 8 ise muhtemelen bu etki edebilir. Rekabetçi oyunlarda Valo, Cs... RAM'in dual channel 2x8 olması baya etki eder. Cihazı hikayeli bir oyunda deneyin bu dusuncenizi yok etmek için. Onda düşük fps vereceğini sanmıyorum eğer verirse o zaman sorun olabilir.
Ayrıca cihaz turbo veya performans modunda ve sarja takılı mıdır?

Hocam sistem otomatik kullanıyor eğer MUX yoksa. MUX varsa harici karti direkt aktive edebilirsiniz. Yoksa da dedigim gibi cihaz otomatik yapıyor.
LoL oyununda düşük fps sebebi RAM olabilir. RAM 8 ise muhtemelen bu etki edebilir. Rekabetçi oyunlarda Valo, Cs... RAM'in dual channel 2x8 olması baya etki eder. Cihazı hikayeli bir oyunda deneyin bu dusuncenizi yok etmek için. Onda düşük fps vereceğini sanmıyorum eğer verirse o zaman sorun olabilir.
Ayrıca cihaz turbo veya performans modunda ve sarja takılı mıdır?
Hocam ram 16 ama sanırım tek kanallı. Şarja takıp oynuyorum ultra da yada performansta oluyor genelde. MUX yok sanırım biraz araştırdım. İnternetimi değiştiriyorum değiştiği zaman hikayeli yüksek performan isteyen oyunları deneyceğim. Onlarda düşük fps almasam bile lol gibi bir oyunda 80 90 fps le oynamak cidden can sıkıcı oluyor bunun MUX dışında bir çözümü yok mudur?

Hocam ram 16 ama sanırım tek kanallı. Şarja takıp oynuyorum ultra da yada performansta oluyor genelde. MUX yok sanırım biraz araştırdım. İnternetimi değiştiriyorum değiştiği zaman hikayeli yüksek performan isteyen oyunları deneyceğim. Onlarda düşük fps almasam bile lol gibi bir oyunda 80 90 fps le oynamak cidden can sıkıcı oluyor bunun MUX dışında bir çözümü yok mudur?
Hocam LoL tarzı oyunlar işlemci ve RAM odaklıdır ekran kartı çok da mühim değildir. Ama evet FPS biraz düşük yine 100 kusur olabilirdi, dediğim gibi bir de ağır denilebilecek bir oyunda deneyin ki sorun var mı yok mu anlayalım.

Bunun MUX dışında bir çözümü yok mudur?

Çift kanal RAM rahatlatıyor, onun dışında yok. Monitor varsa ona takıp kullanıpta deneyebilirsiniz MUX etkisi yapar.

Hocam LoL tarzı oyunlar işlemci ve RAM odaklıdır ekran kartı çok da mühim değildir. Ama evet FPS biraz düşük yine 100 kusur olabilirdi, dediğim gibi bir de ağır denilebilecek bir oyunda deneyin ki sorun var mı yok mu anlayalım.
Tamamdır hocam cumartesi eve dönücem gta 5 indirip deneyeyim sizinle paylaşayım teşşekür ederim yardımcı olduğunuz için.

Çift kanal RAM rahatlatıyor, onun dışında yok. Monitor varsa ona takıp kullanıpta deneyebilirsiniz MUX etkisi yapar.
Anladım hocam teşekkür ederim. Peki mönitor hz sinin bir önemi var mıdır elimde bir mönitor var ama 60 hz takmayı denemedim daha.

Tamamdır hocam cumartesi eve döneceğim GTA 5 indirip deneyeyim sizinle paylaşayım teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Anladım hocam teşekkür ederim. Peki mönitor Hz sinin bir önemi var mıdır elimde bir mönitor var ama 60 Hz takmayı denemedim daha.

Önemi olmaz ama ne kadar FPS alsanda monitorde 60 FPS olarak hissedersin.

Hocam GTA 5 ve Forza Horizon5'te denedim YouTube'da izlediğim incelemelere göre GTA 5 de 20 30 FPS arası Forza da ise 40 50 FPS arası daha az deger akıyorum nedeni ne olabilir sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı