Laptopta harici ekran kartına nasıl geçilir?

ValderZ

Centipat
Daha fazla  
Laptopta hem APU Radeon R5 hem de RX 540 ekran kartı var. Ancak harici ekran kartına sadece şarja takılıyken geçiyor. Bunu nasıl çözebilirim? Oyunlarda şarja takılı olmadan harici ekran kartı ile nasıl oynabilirim?

Not: Oynayacağım oyunu yüksek performans ayarı ile seçtim o yöntem işe yaramıyor şarja takmadan geçmiyor harici ekran kartına.

Güç seçeneklerini kontrol edin. Pilde etkin gibi bir ayar varsa deneyin. Belki olur.

Yok hocam en iyi pil, en iyi performans vb. var. En iyi performans seçili ama şarja takmayınca oyunlarda falan işlemcinin ekran kartını kullanıyor.
Anladım hocam. Arkadaşlar da baksınlar. Laptop kullananlar daha iyi yardımcı olabilir.

Laptopta hem APU Radeon R5 hem de RX 540 ekran kartı var. Ancak harici ekran kartına sadece şarja takılıyken geçiyor. Bunu nasıl çözebilirim? Oyunlarda şarja takılı olmadan harici ekran kartı ile nasıl oynabilirim?

Not: Oynayacağım oyunu yüksek performans ayarı ile seçtim o yöntem işe yaramıyor şarja takmadan geçmiyor harici ekran kartına.

Bazı laptoplarda pil kullanımı sağlığını korumak için yüksek performans yerine güç tasarrufu yaparak daha fazla pil ömrü olması için o şekilde çalışırlar. BIOS ayarında ekran kartı seçme ayarı olabilir ya da masaüstü Windows üzerinden uygulama ile de bunu ayarlayabilirsiniz.

Windows 10 arama çubuğuna grafik ayarları yazıyorsun orada klasik uygulama yerine tıkla evrensel uygulama yap sonra oradan mesela gtav.exe konumunu bul sonra ekleye tıkla eklediğin uygulama üstüne gel seçeneklere tıkla yüklediğim resimde UHD620 yazan yerde güç tasarrufu modunda işlemci grafik kartı yüksek performansta senin harici ekran kartın yazar bende tek grafik kartı dahili olduğu için ikisinde de aynısı yazıyor. Kaydete basmayı da unutma.

Dosya Ekleri

• {A72335D6-E7D9-4027-BD9C-A84B658F80F0}.png.jpg
    {A72335D6-E7D9-4027-BD9C-A84B658F80F0}.png.jpg
    28,4 KB · Görüntüleme: 36
Windows 10 arama çubuğuna grafik ayarları yazıyorsun orada klasik uygulama yerine tıkla evrensel uygulama yap sonra oradan mesela gtav.exe konumunu bul sonra ekleye tıkla eklediğin uygulama üstüne gel seçeneklere tıkla yüklediğim resimde UHD620 yazan yerde güç tasarrufu modunda işlemci grafik kartı yüksek performansta senin harici ekran kartın yazar bende tek grafik kartı dahili olduğu için ikisinde de aynısı yazıyor. Kaydete basmayı da unutma.

Grafik ayarlarında klasik uygulama, evrensel uygulama falan yok hocam masaüstü uygulaması, Microsoft Store uygulaması diye bölüm var. Bahsettiğiniz yüksek performans ayarını yaptığımı notta yazmıştım zaten.

Geri
Yukarı