Laptopta HDD çıkarmadan SSD takma

Erdem Çapa

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 2 TB'lik bir HDD bulunuyor fakat elimde bir SSD var ve ben bu HDD'yi çıkartmadan SSD'yi takmak istiyorum. Boş bir slot olup olmadığını ya da DVD sürücüsüne takılıp takılmayacağını nasıl anlayabilirim?

Eğer DVD sürücüsü varsa ve kullanmıyorsanız onu çıkarıp çok basit bir şekilde takabilirsiniz.

CHIPAL Plastic Material Universal SATA 3.0 2nd HDD Caddy 12.7mm for 2.5" 1TB SSD HDD Case Enclosure for Notebook ODD DVD/CD ROM-in HDD Enclosure from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group

Bu ürünü uzun süre kullanmıştım. HDD biraz ses yaptığı ve rahatsız ettiği için DVD yuvasına taktıktan sonra linkteki parçanın arka tarafındaki delikten ip geçirip dışarı çıkartmıştım.

Böylece HDD ile işim yokken ipi biraz çekiyordum ve HDD de susmak zorunda kalıyordu :)

Eğer DVD sürücüsü varsa ve kullanmıyorsanız onu çıkarıp çok basit bir şekilde takabilirsiniz. Her türlü dizüstü pc için uyacaktır.

CHIPAL Plastic Material Universal SATA 3.0 2nd HDD Caddy 12.7mm for 2.5" 1TB SSD HDD Case Enclosure for Notebook ODD DVD/CD ROM-in HDD Enclosure from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group

Bu ürünü uzun süre kullanmıştım. HDD biraz ses yaptığı ve rahatsız ettiği için DVD yuvasına taktıktan sonra linkteki parçanın arka tarafındaki delikten ip geçirip dışarı çıkartmıştım.

Böylece HDD ile işim yokken ipi biraz çekiyordum ve HDD de susmak zorunda kalıyordu :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı