Laptopta boş slota HDD takma

cosinus23

Hectopat
ASUS FX503VD laptopta 256 GB SSD vardı aldığımda ve takdir edersiniz ki bu hafıza bana dar gelmeye başladı. Laptopta boş bir slot daha var ve eski laptopun 1 TB'lık HDD'sini buna takmayı düşünüyorum. Fakat bir sorun çıkabilir mi diye de tereddüt ediyorum. Eski HDD içinde Windows kuruluydu ve şimdi yeni laptopa takınca bir sıkıntı çıkarmasından korkuyorum. HDD'yi olduğu gibi slota yerleştirip sorunsuz bir şekilde hayatıma devam edebilir miyim, yoksa bir uyumsuzluk çıkar mı?

Ayrıca takmak için de dikkat etmem gereken bir şey var mıdır sizce? Araştırdım internette, videolar izledim ama yine de belirtmek istediğiniz, dikkat etmem gereken bir şey varsa söylerseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun teşkil etmez takabilirsin .
Zaten takip açtığında cihazi bilgisayarimda gozukecektir depolama alani olarak , yapman gerenken tekşey asyi usb bellek gibi hdd'yi bicimlendirmek .

Hocam teşekkür ederim, taktım. Yalnız SATA kablosu açıkta duruyordu, bir soket gibi olsaydı sadece HDD'yi oraya takmakla işi halledecektim fakat öyle değildi, kablo şeklinde duruyordu ve sanırım olması gerekenden azıcık daha uzundu kablo. Dolayısıyla kabloyu diske taktıktan sonra kablo olması gerektiği kadar gergin durmuyordu, bir kısmı yukarı taşıyordu. Yapacak bir şey yok diyerek laptop'un kasa kapağını kapattım. Sorunsuz şekilde çalıştı, diski de okudu problem yok fakat zamanla o kablo tahriş olur mu diye düşünüyorum.

Kablo pek fazla taşmadı esasında ama hafifçe zorlamak gerekiyordu kasa kapağını kapatmak için. Umarım sorun yaratmaz ileride.

Bir şey olacağını zannetmiyorum. Sonuçta kapağı yılda en fazla 2-3 defa açarsın.
Hocam teşekkür ederim, taktım. Yalnız SATA kablosu açıkta duruyordu, bir soket gibi olsaydı sadece HDD'yi oraya takmakla işi halledecektim fakat öyle değildi, kablo şeklinde duruyordu ve sanırım olması gerekenden azıcık daha uzundu kablo. Dolayısıyla kabloyu diske taktıktan sonra kablo olması gerektiği kadar gergin durmuyordu, bir kısmı yukarı taşıyordu. Yapacak bir şey yok diyerek laptop'un kasa kapağını kapattım. Sorunsuz şekilde çalıştı, diski de okudu problem yok fakat zamanla o kablo tahriş olur mu diye düşünüyorum.

Kablo pek fazla taşmadı esasında ama hafifçe zorlamak gerekiyordu kasa kapağını kapatmak için. Umarım sorun yaratmaz ileride.

Bişey olucagini zannetmiyorum ama . İsinan bi parca uzerine denk geliyorsa ona dikkat et örnek islemciyi sogutan bakir borular bazi laptoplarda acikta duruyor onlara denk gelmesin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı