Laptopta HDMI to VGA dönüştürücü ile 2. monitör nasıl kullanılır?

kApqAn

Femtopat
Daha fazla  
Elimde 5 senelik grafik kartı olmayan bir laptopum var. Ve geçtiğimiz günlerde yaklaşık 15 senelik bir LG monitör elime geçti. Ben de bir VGA HDMI dönüştürücü aldım ve laptopa ikinci monitör olarak kullanmak istedim. 1 kaç saat kullandım. LG monitör sürekli gidip geldi. En sonunda komple gitti. Ve ne zaman açsam Power saving mode hatası veriyor. LG monitör bozuk değil başka masaüstü PC'de denedim. Ancak benim laptopuma taktığım zaman çalışmıyor. Çalışması için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 yüklü ise yansıtma ayarları içerisinden uzat seçeneğini seçmeniz gerekmekte.

onuda aptım ancak ikinci ekran tüm kabloları bağlı olmasına rağmen laptopta gözükmüyor. ikinci ekran power savin mode hatası verip kapanıyor
Görüntü ayarları kısmında ikinci monitörünüzün algılandığından emin olun. Eğer algılanıyorsa çözünürlük ayarını düşürüp deneyin.

Görüntü ayarları kısmında ikinci monitörünüzün algılandığından emin olun. Eğer algılanıyorsa çözünürlük ayarını düşürüp deneyin.
algılama da yaptım başka ekran bulunamadı diyor
laptobumda ekran kartı yok sadece işlmeci var o yüzden anakarta takıyorum kabloyu ondan olabilirmi acaba

Dönüştürücünüzü başka bilgisayarda kontrol edin. Kablolarınızı kontrol edin. Sorun aradaki bu iki bileşende yüksek ihtimalle.
başka bir pc de denedim kablolar gayet iyi çalışıyor. laptopa da ilk bağladığımda çalışıyodu daha sonra çalışmamaya başladı. ikinci monitör açılır açılmaz power saving mode hatası verip kapanmaya başladı
sanırım sorunumun nedenini buldum. 2. monitörüm çözünürlük ayarını değiştirmiştim ve o zaman gitmişti. daha sonra da power saving mode hatası verdi. 2. monitörün çözünürlüğünü ayarlarsam sorun düzelebilir. ancak onu nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı