Laptopta her zaman NVIDIA ekran kartını nasıl kullanılır?

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Laptopta her zaman NVIDIA ekran kartı nasıl kullanılır? Masaüstünde olsa bile NVIDIA kullanmak istiyorum.

hocam ikisinde de kullanım var, nvidia %30 intel %11 falan
Bu sefer bazı nvidia ekran kartı gerektirmeyen programlara nvidiayı atamış olursunuz chrome gibi. Yani windows yine grafik birimi ile çalışır hocam.

En son dediğim şeye baktınız mı? Bu arada üstümdeki arkadaşın dediği şeyi uygulayın.
Hocam yeter windowsu nvidia ile kullandırtmıyor o ayar.

Bu sefer bazı nvidia ekran kartı gerektirmeyen programlara nvidiayı atamış olursunuz chrome gibi. Yani windows yine grafik birimi ile çalışır hocam.

Hocam yeter windowsu nvidia ile kullandırtmıyor o ayar.
hocam laptoplarda tam performans almak için ne yapmak gerekiyor bir de ? yapmam gereken bir şey var mı

hocam laptoplarda tam performans almak için ne yapmak gerekiyor bir de ? yapmam gereken bir şey var mı
Hocam grafik birimi olmadan ekran kartı olsa bile laptoplara görüntü gelmez. Yani windows grafik birimi ile çalışmak zorundadır. O uygulamalar kısmından her şeyi tam performans yaptığınız ayarlarıda sıfırlayıp grafik birimine atayın yoksa oyunlarda ekran kartına %70 güç kalır. Yani windowsu nvidia ile çalıştırmak imkansız gibi bir şey. Mux switch sizin bilgisayarda yok ve nasıl kullandığını ben bilmiyorum açıkçası. Yani boşuna zaman harcamayın ve konuyu kapatın derim. Yüksek performanslı nvidia işlemcisi ayarıda sadece chrome gibi normal basit programları nvidia ile çalıştırır yani windows ayarlarıyla aynı. Kısaca windowsu sistemi nvidia ile çalıştıramazsınız. Teşekkürler.

Hocam grafik birimi olmadan ekran kartı olsa bile laptoplara görüntü gelmez. Yani windows grafik birimi ile çalışmak zorundadır. O uygulamalar kısmından her şeyi tam performans yaptığınız ayarlarıda sıfırlayıp grafik birimine atayın yoksa oyunlarda ekran kartına %70 güç kalır. Yani windowsu nvidia ile çalıştırmak imkansız gibi bir şey. Mux switch sizin bilgisayarda yok ve nasıl kullandığını ben bilmiyorum açıkçası. Yani boşuna zaman harcamayın ve konuyu kapatın derim. Yüksek performanslı nvidia işlemcisi ayarıda sadece chrome gibi normal basit programları nvidia ile çalıştırır yani windows ayarlarıyla aynı. Kısaca windowsu sistemi nvidia ile çalıştıramazsınız. Teşekkürler.
Onu sormuyorum zaten hocam başka bir konu soruyorum, bazıları şarjda kullanınca daha fazla fps alırsın der bazıları performans moduna al falan der bunlardan bahsediyorum.

Ha bir şekilde çalıştırdım deseniz bile laptop masaüstü haline gelir şarja takılı değilken hemen biter çünkü ekran kartı çok fazla güç tüketir bu yüzden laptop üreticileri asla windowsu nvidia ile çalıştırtmaz. Oyunlarda şarja takılı değilken şarjın ne kadar hızlı bittiğini bir düşünün yani. Ama tabiki çalıştırılmıyor grafik birimi olmadan.

Dostlar oyundayken hangi ekran kartını kullanıyor nasıl anlarım?

NVIDIA Control panel > (üst köşede) masaüstü > GPU etkinliği > o listede var olan programlar NVIDIA kartta çalışıyor demektir. Bunu da yönetmek için Windows aramasına "grafik ayarları" yazarak hangi programın hangi ekran kartında çalışacağını seçebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı