Onboard ekran kartı yerine NVIDIA kartını nasıl kullanılır?

Beety

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, ASUS X540UBR model bir notebook var. X540UB diye de geçebilir. Ben bu notebookta normalde masaüstünde gezerken Intel onboard ekran kartı üzerinden görüntü alıyorum. Ama bu he RAM'e yük hem de kendi ekran kartım üzerinden alabileceğim görüntü daha güzel olacak. Oyun veya uygulamalara girdiğimde NVIDIA ekran kartına geçiyorum. Ama ben yine de masaüstünde gezinirken de NVIDIA ekran kartından görüntü almak istiyorum. Çünkü NVIDIA 2 GB MX 110 var ve teknik olarak 1080p çözünürlük destekleniyor. Ama onboard en yüksek 768p de desteklediği için monitörde 768p. Harici 1080p monitör var elimde onu bağladığımda kısıtlanmak istemiyorum. Amacım zaten oyun falan değil. Zaten elimdeki bir oyun bilgisayarı da değil. Sormak istediğim şu, bu mümkünse nasıl yapabilirim? Bunu yapmanın bir zararı olur mu? Bir de HDMI ile görüntü aktardığımda notebook ekranını yansıtıyor. Ben istiyorum ki yansıttığım ekrana göre şekil alsın. Çözünürlük falan. Ama olmuyor. Bununla ilgili ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplarda ikinci ekran kartı yüksek grafik gücü gerektirdiği durumda çalışıyor. işlemcide sadece görüntü verme odaklı olduğu için iptal etmeniz sizin zararınıza. Laptoplarda bu işlemin yapılmasına gerek yok bence.

İlla yapıcam diyorsanız da biosta onboard ekran kartını kapatma seçeneğiniz varsa kapatabilirsiniz.

Geri
Yukarı