Laptopta iki farklı modül RAM kullanmak sorun çıkartır mı?

Rovildi

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Laptop RAM'ini 8'den 16 ya çıkaracağım CPU Zden baktığımda M471A1K43EB1-CWE olarak görüyorum M471A1K43EB1-CWE(DDR4) | DRAM | Samsung Semiconductor Global
Kafama takılan bir soru var tek modül 16 GB modül alıp bunu 16+8 şeklinde kullanabilir miyim? Samsung bellek yerine başka bir modelin 16 GB'ına yönelme imkanım var mı?

Bellek 260 pin kullanıyor samsungun sanırım 16gb tek modülü bulunmamakta çift 8gb+8gb şeklinde sitesinde.

1680376929883.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz şans işi, mümkünse aynı üretici, aynı bellek yongasına, aynı gecikme değerlerine sahip olması uyumsuz olma ihtimalini düşürür. Ha benim kullandığımın biri kignstondu(Micron) diğeri gskilldi(Samsung) ve uyumlu çalıştılar.

Ben biraz yanlış anlamışım galiba yazdıklarınızı.

Şu an kullandığın RAM 1600 MHz attığın görüntüye göre. 1600 MHz farklı marka RAM alırsan sıkıntı çıkarmaz bildiğim kadarıyla.

Biliyorumda ne biliyim şimdi normal bit katsayısına göre alayım desem sıkıntı yok ama 24gb olması sorunada sebebiyet verebilir. Bir de en düşük 16 gb mi olsun diyorum almışken yüksek olsun üstüne koyarım belki diye kafamdan geçirdim. DDR4 3200 mhz zaten birde çakma satmayacak samsung satıcısı bulmak lazım samsungun resmi satıcısı hangisi gençler bileniniz var mı?

Aslında 16 GB şimdilik yeterli bir kapasite ama ileride az gelme ihtimali yüksek. Şimdilik 16 GB yapılır ileride onları satıp 32 GB da yapabilirsiniz. Ya da elinizdekini satıp 2x16 GB da yapabilirsiniz. 24 GB yaparsanız da sorun olacağını sanmam. Mümkünse aynı değerlere sahip aynı bellek üreticisinin RAm’inden almaya çalışın.

Samsung resmi satıcısı yok, Samsung RAM'lere logo basılmış şekilde satanlardan alabilirsin bigboy gibi. 16+8 sıkıntı yaratmaz, Flex channel olarak çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı