Laptopta Intel HD Graphics nasıl devre dışı bırakılır?

mustafax666

Centipat
NVIDIA 740M ekran kartım var (laptop). Çalıştıra dxdiag yazdığımda Intel HD Graphics 4000 gözüküyor ve oyunlarda kasıyor.
NVIDIA'yı nasıl devreye sokabilirim?

Devre dışı bırakmaya çalışma onu, cihazın hangi işlemci daha performanslıysa onu otomatik seçer zaten. Eğer yanlış bir seçim yaptığını düşünüyorsan veya GPU ile çalıştırmak istiyorsan; sağ tıkla uygulamaya istediğin grafik işlemciyi seç. Uygulama launcher ile açılıyorsa; Nvidia denetim masasını aç 3D ayarlarının yönetilmesi\Program ayarlarına gir oradan değiştirebilirsin.

Ayrıca 3. nesil intel işlemcin var galiba. Intel HD Graphic 4000 ile çok oyun oynamıştım. Nvidia 720m GPU'm vardı. Hiçbir işe yaramıyordu. Sonra 64bit GTX 720m'den 256bit GTX 980m'e geçtim :)

Dosya Ekleri

• S1.jpg
    S1.jpg
    493,8 KB · Görüntüleme: 151
NVIDIA 740M ekran kartım var (laptop). Çalıştıra dxdiag yazdığımda Intel HD Graphics 4000 gözüküyor ve oyunlarda kasıyor.
NVIDIA'yı nasıl devreye sokabilirim?

1563888415664.png
Böyle kaldırabilirsin. Sağ tık yapıp kaldır'a bas. Buraya girmek için arama çubuğuna Aygıt Yöneticisi yazman yeterli. Fakat bazı cihazlarda İntel GPU'lar kaldırılmıyor. Bilgin olsun.

Son düzenleme:
Intel'i devre dışı bırakamazsın -en azından her laptopta. Ama yukarıdaki video rehberlere bakarak oyunları harici ekran kartı ile açabilirsin.

Aslında oyunlar harici kartla açılıyor ama sen performansı beğenmediğinden Intel ile açıldığını düşünüyorsun :)

Intel genellikle devre dışı bırakılamıyor, bunun yerine Nvidiayı etkinleştirmeniz gerekli. Şu videoya göz atın;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı