Laptopta internet çok yavaş

Cicenes35

Hectopat
Makaleler
2
Abicim hayatımda bu kadar yavaş bir internet görmedim ya bıktım artık özellikle bilgisayarda bu sıkıntı var öbür cihazlarda yok. Sürücülerimi uğraşmak istemediğimden Driver Booster üzerinden kuruyorum bilgisayara 10'dan fazla format attım hiçbir şekilde sorun çözülmedi. Windows 1 da da 11'de de bu sıkıntı var. Ne yapacağım? Dediğim gibi bu sorun bilgisayarda var. Sürücükimlikleri şunlar. İki farklı sürücü var bilgisayarda:

Qualcomm atheros AR9285 Wireless network adapter:

PCI\VEN_168C&DEV_002B&SUBSYS_30A117AA&REV_01

Realtek PCI-e GBE Family Controller:

PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_397517AA&REV_06

Öncelikle 1, kabloyla mı bağlanıyorsunuz? Ve 2, Driver Booster en büyük hatanız olmuş. Windows zaten gerekli sürücüleri kuruyor güncelleme aracıyla. Ekstradan bir tek ekran kartı sürücüsünü kursanız yeter.

Hocam sürücülerin güncel kalması gerekli değil mi?
Evet de Windows Update onları güncelleyebiliyor. Ola ki güncellemedi diyelim, artık elle yapmanız gerekecek.

Driver Booster veya çoğu sürücü güncelleme programı yanlış veya eski sürücü yükler. Bu programları kullanmayın.

Ayrıca ethernet kablosuyla bağlantı kurun. Sonucu bildirmeyi unutmayın.

Evet de Windows Update onları güncelleyebiliyor. Ola ki güncellemedi diyelim, artık elle yapmanız gerekecek.

Driver Booster veya çoğu sürücü güncelleme programı yanlış veya eski sürücü yükler. Bu programları kullanmayın.

Ayrıca Ethernet kablosuyla bağlantı kurun. Sonucu bildirmeyi unutmayın.

Hocam nasıl elle kuracağım.

Geri
Yukarı