Laptopta işlemcinin ekran kartını kullanmak

Yiğit_880

Kilopat
Daha fazla  
Laptopun ekran kartı yandı laptop açma düğmesine bastığım zaman siyah ekran geliyor. İşlemcinin ekran kartı var ben bunu kullanmasını nasıl sağlıyıcam? BIOS vs açamıyorum nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop modeli nedir? BIOS üzerinden UMA ayarları ile yapmak mümkün. UMA ile harici devre dışı kalıyor.

Laptop modeli nedir? BIOS üzerinden uma ayarları ile yapmak mümkün. Uma ile harici devre dışı kalıyor.

Dell Inspiron 5010 ve hocam biraz daha açarsanız iyi olur.

Harici bir ekran takıp açmayı denetin. Laptoplar genellikle zaten açılışta onboard olanı kullanır.

Hocam harici ekran kartı nasıl kullanacağım?

Harici bir ekran takıp açmayı denetin. Laptoplar genellikle zaten açılışta onboard olanı kullanır.

Laptop daha önce hiç onboardda kullanılmadı kendiside otomatik hiç onboard açmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekran kartı arızalı demişsiniz. PC'nin tam özellikleri nedir? Zaten bu cihazlarda harici ekran kartı, dahili olmadan görev yapmaz. Hariciyi devre dışı bırakmak mümkün olabiliyor. Yani hiçbir zaman dahili kullanmadı durumu yanlış.

Dell Inspiron 5010 ve hocam biraz daha açarsanız iyi olur.

Hocam harici ekran kartı nasıl kullanacağım?

Laptop daha önce hiç onboardda kullanılmadı kendiside otomatik hiç onboard açmadı.
Onboard açmadı ne demek? Sistem zaten otomatik olarak onboard ile açmak üzerine kuruludur. Bios'dan girip onboard'ı tamamen devre dışı bırakmadıysanız ki çoğu bilgisayar buna izin vermez sistem zaten kendisi otomatik geçiş yapar onu siz seçmezsiniz.

Harici ekran kartı arızalı demişsiniz. PC'nin tam özellikleri nedir? Zaten bu cihazlarda harici ekran kartı, dahili olmadan görev yapmaz. Hariciyi devre dışı bırakmak mümkün olabiliyor. Yani hiçbir zaman dahili kullanmadı durumu yanlış.

• Hocam özellikler bu şekilde dahili kullanılmadı durumunu yanlış biliyor olabilirim benim hatam. Laptopu açtığımda hani sadece siyah ekran var başka bir şey yok yani BIOS'a veya başka bir şeye giremiyorum.
  • 5010B46H35-Dell Inspiron N5010 i5-460M 4 GB 500GB 15.6" VGA 1G.
  • Aile: Inspiron.
  • İşlemci cinsi: Intel Core i5-460M işlemci (2.53 GHz)
  • Ön bellek: 3MB.
  • Bellek: 4096 MB 1333 MHz DDR3 (2 X 2048MB)
  • Maksimum bellek ( MB): 8192 MB (8 GB) DDR3.
  • Bellek slot sayısı: 2
  • Sabit disk: 500GB SATA 5400RPM.
  • Ekran boyutu: 15.6"
  • Ekran tipi: Wled.
  • Ekran çözünürlüğü: 1366 X 768.
  • Optik sürücü: 8X DVD+/-RW Drive including sofware.
  • Ekran kartı: ATI Mobility Radeon HD 550v 1GB.
  • Ses kartı: Var.
  • Faks modem: Yok.
  • Network kartı: Ethernet lan (10/100)
  • I/O port: 3 USB 2.0, (3. eSATA bağlantı noktası ile paylaşılır), 1HDMI konektör, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ45ETHErnet konektörü, 1 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi.
  • Klavye: Q Türkçe.
  • Mouse: Touch pad.
  • Pil tipi - ömrü: 6 hücreli.
  • Ağırlık (kg): 2.7 kg.
  • Kablosuz: Intel 802.11 g/n
  • Bluetooth: Var.
  • İşletim sistemi: Windows 7 Home Basic.
  • Web adresi: www.dell.com
  • Garanti ( yıl, açıklama): 2 yıl yerinde garanti.
  • Kamera: Var (1.3 mega pixel)
  • Renk: Renk seçeneği yoktur.
  • Uzun (ınternet) açıklama: Dell Inspiron N5010 i5-460M 4 GB 500GB 15.6" VGA 1GB W7b

Onboard açmadı ne demek? Sistem zaten otomatik olarak onboard ile açmak üzerine kuruludur. BIOS'tan girip Onboard'ı tamamen devre dışı bırakmadıysanız ki çoğu bilgisayar buna izin vermez sistem zaten kendisi otomatik geçiş yapar onu siz seçmezsiniz.

Benim hatam hocam laptopları tam bilmiyorum.

Geri
Yukarı