Çözüldü Laptopta kapatma tuşuna basınca laptop kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, laptopumda kapata basıyorum kapanmıyor eski bir laptop ama sağlam uyku moduna alıyorum mecbur. Ne yapmam gerekiyor?

Çözüm
Ayarları dediğim şekilde yaptıktan sonra kapanması lazım. Uyku yazan yeri değiştireceksiniz.

Merhaba hocam sorunu çözemeyenler için bencillik olmasın diye ben kendim çözdüm çözümü aktaracağım.

Başlangıç sekmesinden aramadan CMD yazıp sağtıklayıp yöneticiolarakçalıştır deyip SFC /scannow komudunu yazıyoruz ve bu kadar.
Güç seçeneklerinden tuşa basıldığında uyku moduna al yapmış olabilirsiniz.

1659287819850.png

1659287848935.png

Gösterdiğim şekilde düzeltebilirsiniz.

Valla ben başlıkta "Laptopta kapatma tuşuna basınca laptop kapanmıyor." şeklinde okuyup, açıklamayı da okuyunca o şekilde anladım. Konu sahibi arkadaş bir dönsün bakalım öğrenelim durumu :)

Ayarları dediğim şekilde yaptıktan sonra kapanması lazım. Uyku yazan yeri değiştireceksiniz.

Merhaba hocam sorunu çözemeyenler için bencillik olmasın diye ben kendim çözdüm çözümü aktaracağım.

Başlangıç sekmesinden aramadan CMD yazıp sağtıklayıp yöneticiolarakçalıştır deyip SFC /scannow komudunu yazıyoruz ve bu kadar.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı