Laptopta maksimum performans almak için tavsiyeler

• Konuyu başlatan ftftc_
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 733

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
1-) Denetim masası yüksek performans ayarlamak.
2-) Düzenli laptop fan temizliği.
3-) 3-4 ayda bir (kullanıma göre değişebilir) termal macun değişimi.
4-) Düşük ayarlar daha yüksek fps verir kafasından kurtulmak. Oyunları optimize oynamak.
5-) Çok basit ve herkesin bildiği bir şey olsada yukarıdaki dört maddeyi ikiye katlayacak olan laptop u şarja takılı oynamak.

Benim genel tecrübelerim bunlar arkadaşlar. Elbette unuttuklarım olabilir. Siz tamamlarsanız sevinirim. 4. maddeye gelecek olursak. Masaüstü kullanıcıları beni çok anlamayacaktır. Çünkü masaüstü kullanıcıları çok ucuz fiyatlara bile güçlü işlemciler kullanabiliyor. Ayrıca bu işlemciler ufak tefek soğutma sistemleri ile kendini sınırlamadan tam performans çalışabiliyor. Laptopta işlemciler daha mobil olduğu için ve ısınma gibi bir problem olduğu için oyunlarda düşük ayarlarda oynarsanız (özellikle sistemi zorlayan Steam Pubg vb.) yük işlemciye biniyor. Grafikleri biraz da olsa arttırmanızda fayda var. Yükü işlemci ve ekran kartı arasında eşit olarak paylaştırmalısınız. Bu sayede yersiz droplardan kurtulursunuz.

Kaliteli bir macun sürülürse 3-4 ayda bir sürekli değiştirmeye gerek yok. Aç-kapat yalama olur soğutucu blok vidaları.
Aşırı kullanımda çabuk eskiyor. 3,5 ayda değiştiriyorum genellikle.
Açık konuşayım mı? Bence gereksiz bir konu olmuş, saydığın maddeleri herkes biliyor, bilmese bile ufak bir araştırmayla öğrenebilirler.
Kurallarda bu tarz bir madde yok.

1-) Denetim Masası yüksek performans ayarlamak.
2-) düzenli laptop fan temizliği.
3-) 3-4 ayda bir (kullanıma göre değişebilir) termal macun değişimi.
4-) düşük ayarlar daha yüksek FPS verir kafasından kurtulmak. Oyunları optimize oynamak.
5-) çok basit ve herkesin bildiği bir şey olsa da yukarıdaki dört maddeyi ikiye katlayacak olan laptopu şarja takılı oynamak.

Benim genel tecrübelerim bunlar arkadaşlar. Elbette unuttuklarım olabilir. Siz tamamlarsanız sevinirim. 4. maddeye gelecek olursak. Masaüstü kullanıcıları beni çok anlamayacaktır. Çünkü masaüstü kullanıcıları çok ucuz fiyatlara bile güçlü işlemciler kullanabiliyor. Ayrıca bu işlemciler ufak tefek soğutma sistemleri ile kendini sınırlamadan tam performans çalışabiliyor. Laptopta işlemciler daha mobil olduğu için ve ısınma gibi bir problem olduğu için oyunlarda düşük ayarlarda oynarsanız (özellikle sistemi zorlayan Steam PUBG vb.) Yük işlemciye biniyor. Grafikleri biraz da olsa arttırmanızda fayda var. Yükü işlemci ve ekran kartı arasında eşit olarak paylaştırmalısınız. Bu sayede yersiz droplardan kurtulursunuz.

Hocam gerçekten şarjda oynamak ekstra performans sağlar mı? Ve ne kadar sürede macun değiştirmek gerekir ben aldığımdan beri hiç değiştirmedim(2016 da geldi)

Hocam gerçekten şarjda oynamak ekstra performans sağlar mı? Ve ne kadar sürede macun değiştirmek gerekir ben aldığımdan beri hiç değiştirmedim(2016 da geldi)
Hocam normal bir kullanıcı iseniz 6-7 ay. Ben çok kullanıyorum. 3,5-4 ay da bir değiştiiryorum genellikle. Ekstra olarak hava akışının rahat olabilmesi açısından fan çıkışlarını temizliyorum.

Geri
Yukarı