Çözüldü Laptopta mikrofonlu kulaklık kullanmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brtgu

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Laptopumda bir mikrofon bir de kulaklık girişi var. Mikrofonlu kulaklık almayi düşünüyorum, direkt kulaklık kismina taksam mikrofonunu kullanabilir miyim ya da adaptör mu almam gerekiyor? Eger gerekiyorsa adaptör de önerir misiniz? Bazilarina bakmistim, ses çakışması yasaniyor diyorlardi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tek jak kulaklık ile mikrofon çalışmaz. İki ayrı jak varsa çalışır. Tek jak olan içinse denildiği gibi adaptör gerekir. Kulaklıkla gelmezse almak gerekir. USB 7.1 kulaklık alırsanız da zaten içinde ses çipi olduğu için bağımsız olarak çalışır.
Selam arkadaşlar. Laptopumda bir mikrofon bir de kulaklık girişi var. Mikrofonlu kulaklık almayi düşünüyorum, direkt kulaklık kismina taksam mikrofonunu kullanabilir miyim ya da adaptör mu almam gerekiyor? Eger gerekiyorsa adaptör de önerir misiniz? Bazilarina bakmistim, ses çakışması yasaniyor diyorlardi.

Aldığınız kulaklık adaptör ile gelebilir. Benim kulaklığım Lenovo HT401 kutusundan adaptör ile gelmişti.

Kuzenimin Monster laptopunda da böyle bir sorun vardı. gidip sıradan bir bilgisayarcıdan 15 TL ile 2'yi birleyen (2 erkeği 1 dişi yapan) kablo aldık hiçbir sıkıntı yok. eğer alacağın kulaklıkta adaptör yoksa bunu yapabilirsin. bir de kontrol et bazı laptoplarda 2 çıkış olsa bile sadece kulaklık girişinde mikrofon da dahil olabiliyor. Herhangi bir mikrofonlu telefon kulaklığıyla basitçe test edebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek jak kulaklık ile mikrofon çalışmaz. İki ayrı jak varsa çalışır. Tek jak olan içinse denildiği gibi adaptör gerekir. Kulaklıkla gelmezse almak gerekir. USB 7.1 kulaklık alırsanız da zaten içinde ses çipi olduğu için bağımsız olarak çalışır.

Artı -1 Eksi
Çözüm
Aldığınız kulaklık adaptör ile gelebilir. Benim kulaklığım Lenovo HT401 kutusundan adaptör ile gelmişti.

Bilgilendirmeler icin sag olun arkadaşlar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı