Laptopta N4020 ve N600 işlemciler yeterli olur mu?

troyn666

Hectopat
Merhaba arkadaşıma hediye laptop alacağım. Kendisi öğrenci ve bilgisayar kullanmayı bile neredeyse hiç bilmiyor. Sadece Netflix, YouTube, PDF, Word gibi belirli başlı programları kullanacak. Fiyatlar inanılmaz yüksek olduğu için 2. el almaya karar verdim ama uzun zamandır laptopları takip etmiyorum.

Bulduğum uygun fiyatlı laptopların özellikleri genelde çok benzer.
Hepsinde 128 GB SSD ve 4 GB RAM oluyor, sadece işlemcileri değişiyor.
  • Intel Celeron N4020
  • Intel Pentium N6000
Genelde baktığım tüm laptoplarda bu iki işlemci oluyor. İkinci el alacağım için iade hakkım da yok. O yüzden seçimi çok dikkatli yapmam gerekiyor.
Sizce bu işlemciler bahsettiğim konularda işimi görür mü?

3-4bin arası bakıyorum ikinci el i serisi işlemci olan laptoplar genelde 4-5 yıllık bataryaları ölü hepsinin zaten dışarıda kullanılmak amacıyla alınacak o yüzden çok kararsız kaldım.

Dediğiniz işler için yeterli fakat o işlemciler artık sadece Chrome açıp video izlemek PowerPoint kullanmak içindir ince ve güzel tasarımları ile kandırıyolar çok içinize sindiyse https://www.hepsiburada.com/lenovo-...nabilir-bilgisayar-82c2001htx-p-HBV000014F9O1
Buyurun.

Belki de 4K'lık bir hediye çeki verip ortak bir laptop alabilirsiniz 8-9 k bütçe olmalı işe yarar bir laptop için.

Yeni konular

Geri
Yukarı