Laptopta oyun oynarken ekranın pikselleşmesi

Enes28x

Hectopat
Daha fazla  
Laptopta uzun bir süre oyun oynayınca aşağıdaki resimdeki gibi bir şeyler oluyor ekranda, nasıl çözebilirim?

laptop ekran bozuluor.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken baktığımda GPU genellikle 50-55 derece arası CPU da 30-45 arası gidip geliyordu.

DDU ile ekran kartı driverını kaldırıp ekran kartının güncel sürücüsünü ve WHQL ( geniş kapsamda test edilmiş) sürümü yükleyin ve test edin.

Büyük ihtimalle bilgisayarında ısınma problemi var.

Aslında HWMonitor'de pek öyle gözükmüyor gibiydi ama ben pek anlamıyorum ısı derecelerinden.
DDU ile ekran kartı driverını kaldırıp ekran kartının güncel sürücüsünü ve WHQL ( geniş kapsamda test edilmiş) sürümü yükleyin ve test edin.

Tamam deneyeceğim.

Ben pek anlamıyorum o işlerden acaba ben sana söylesem sen bulabilir misin ama laptop eski bir laptop olduğu için ekran kartıda çok eski.

Sanırım buldum 29 Nisanda güncellenen varmış şimdi programdan sürücüyü kaldırıp yeniden başlatmasını yapacağım.

Dediğinizi yaptım ama yanlış driverı indirmişim ve bunu sürücüyü sildikten sonra fark ettim ama sonra bildirimlerden bana ekran kartımın modelini söyleyerek ekran kartının kurulumunun tamamlanması için bilgisayarın yeniden başlatılması gerekiyor dedi ve yeniden başlattım tekrar doğru driverla denememe gerek var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı