Laptopta Ryzen tercih edilir mi?

Sizde sorun çıktığı için "tercih edilmez" ve "net" gibi ifadeleri söylemek pek doğru olmaz.
Konuya gelirsek, edilir. Ben kendim kullanıyorum bazen fazla ısındığını düşünsem bile memnunum.

Zaten ekledim ya, benim seride problem olabilir diye. Sinirliyim biraz kusura bakmayın hocam :D.

Hepsiburada'da daha uyguna ürünler satılıyor fakat iade süreci ve gönderdikleri üründe çok fazla sorun yaşaya var. 10K para az bir bütçe sayılmaz. Bu yüzden MediaMarkt'a veya Teknosa'da yer alan ürünlerden almayan karar verdim.

AMD, CPU VE GPU kullanan birisi olarak oldukça memnunum. Bence alınabilir. 1 saat kadar The Witcher 3: Wild Hunt ile test ettim. FPS ve sıcaklık değerleri olarak oldukça başarılı sonuçlar aldım. Sizinle de paylaşayım. Bu arada, işlemcim Ryzen 5 4600H ve ekran kartım RX 5600M.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    435,7 KB · Görüntüleme: 35
AMD, CPU ve GPU kullanan birisi olarak oldukça memnunum. Bence alınabilir. 1 saat kadar The Witcher 3: Wild hunt ile test ettim. FPS ve sıcaklık değerleri olarak oldukça başarılı sonuçlar aldım. Sizinle de paylaşayım. Bu arada, işlemcim Ryzen 5 4600H ve ekran kartım RX 5600M.

İçimi rahatlattı. Peki hangi ayarlarda test ettiniz?

İçimi rahatlattı. Peki hangi ayarlarda test ettiniz?
Ultra ayarlarda test ettim. Sadece Nvidia hairworks kapalıydı. Olay aslında farklı. İşlemcinin boostu agresif modda geliyor. Kısacası işlemci sürekli 4 Ghz. de çalışıyor. Stok fan ile masaüstü bilgisayarda bile sürekli maksimum frekansta çalıştıramazsın, aşırı ısınır. Core performance boostu kapatmak ya da uygun koşullar altında boostlayacak şekilde ayarlamak gerekiyor. Ben gayet memnunum. Oyunlarda fanlar çok ses çıkarıyor sadece. Maalesef buna da laptopların çoğunda rastlanıyor.

Ultra ayarlarda test ettim. Sadece Nvidia hairworks kapalıydı. Olay aslında farklı. İşlemcinin boostu agresif modda geliyor. Kısacası işlemci sürekli 4 Ghz. de çalışıyor. Stok fan ile masaüstü bilgisayarda bile sürekli maksimum frekansta çalıştıramazsın, aşırı ısınır. Core performance boostu kapatmak ya da uygun koşullar altında boostlayacak şekilde ayarlamak gerekiyor. Ben gayet memnunum. Oyunlarda fanlar çok ses çıkarıyor sadece. Maalesef buna da laptopların çoğunda rastlanıyor.
Hocam merabalar. Bende de Ryzen 7 4800H var ve dediğiniz gibi stabil hep 4300 mhz de çalışıyor. Ben de boostu kapalı kullanıyorum hep. Bu dediğiniz ayarın nasıl yapıldığını nasıl öğrenebilirim acaba ?

Geri
Yukarı