Laptopta sadece güç ışığı yanıyor

Dreamm67

Centipat
Daha fazla  
Asus laptopumda böyle bir sorunla karşılaştım neden olduğunu bilmiyorum.
Ve çoğu şeyi denedim power tuşuna 15-20 saniye basılı tuttum, Fn + B power tuşuna 15 saniye falan fistan hep denedin ama bir türlü olmadı.
IMG_20230604_201005.jpg

Bilgisayarı hiç söktünüz mü? Bios ekranına giriyor mu yada? HDD ışığı yanmıyorsa HDD yerinden oynamış olabilir ya da çıplak elle anakarta dokunduysanız kısa devre yapmış olabilirsiniz.

Yok hayır BIOS ekranına da girmiyor yani bilgisayara hiç güç gitmiyor sanki ışık bir tane yaniyor o kadar ekran falan yok fan sesi gelmiyor, uzun süredir söküp takmamistim içini ve HDD de şimdi çıkarıp taktım, anakart konusunu da bilmiyorum öyle bir şey olmuş mudur?

Yok hayır BIOS ekranına da girmiyor yani bilgisayara hiç güç gitmiyor sanki ışık bir tane yaniyor o kadar ekran falan yok fan sesi gelmiyor, uzun süredir söküp takmamistim içini ve HDD de şimdi çıkarıp taktım, anakart konusunu da bilmiyorum öyle bir şey olmuş mudur?
Eğer sadece işlemci ışığı yanıyorsa ya statik kalmıştır yada anakart yanmış olabilir laptop çok mu eksi?

Eğer sadece işlemci ışığı yanıyorsa ya statik kalmıştır ya da anakart yanmış olabilir laptop çok mu eksi?

Umarım dediğiniz gibi işlemci yanmamıştır ya da kısa devre yapmamıştır ve ben 3 yıl oldu diye hatırlıyorum kullanmaya başlayalı PC kaç yıllık onu bilmiyorum ama bir fotoğraf atacağım oradaki tarih belki olabilir.
IMG_20230605_081848.jpg

Cihaz 2011 üretim gibi duruyor sanırım işlemci biriminiz intel pentium olarak gözüküyor. Bana göre cihazın 3 açılmama sebebi var.

1. Cihazın içinde aşırı statik birikmiş olabilir o yüzden işlemcinin elektrik almasına engel oluyor olabilir.
2. Cihazınızın anakartı yanmış olabilir ya da bozuk bir parça varsa anakarta kısa devre yaptırmış olabilir.
3. Cihazınızın pili bittiği için açmıyor olabilir. Bu babamın bilgisayarının başına geldi pil güç almadığı için şarjda kullanmak için pili çıkartmak gerekiyordu pili tekrar takınca bilgisayar tetiklemiyordu.

Cihazın gerçekten sorunun ne olduğunu bilgisayarcı söyleyebilir belki çıkma bir anakart takıp sizi maliyetten kurtarır ya da sorun sadece pildendir ufak bir masraf ile kurtulursunuz.

Cihaz 2011 üretim gibi duruyor sanırım işlemci biriminiz Intel Pentium olarak gözüküyor. Bana göre cihazın 3 açılmama sebebi var.

1. Cihazın içinde aşırı statik birikmiş olabilir o yüzden işlemcinin elektrik almasına engel oluyor olabilir.
2. Cihazınızın anakartı yanmış olabilir ya da bozuk bir parça varsa anakarta kısa devre yaptırmış olabilir.
3. Cihazınızın pili bittiği için açmıyor olabilir. Bu babamın bilgisayarının başına geldi pil güç almadığı için şarjda kullanmak için pili çıkartmak gerekiyordu pili tekrar takınca bilgisayar tetiklemiyordu.

Cihazın gerçekten sorunun ne olduğunu bilgisayarcı söyleyebilir belki çıkma bir anakart takıp sizi maliyetten kurtarır ya da sorun sadece pildendir ufak bir masraf ile kurtulursunuz.

Babam bilgisayarın tüm parçalarını söküp sadece anakartla çalıştırmayı denedi ama gene de olmadı büyük ihtimalle anakartta sorun var dedi.

Anakartı kurtarabilen firmalar var benim bildiğim ama işlemci veya kuzey köprüde bir sorun varsa tek çözüm yeni anakart.

Yeni konular

Geri
Yukarı