Çözüldü Laptopta termal macun değişmezsek kasar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xx_bugra_53

Centipat
Daha fazla  
Ben bugün GTA SA'nın modlu olan MTA'sa oynuyordum. Roleplay yani. Çok kasmaya başladı 3-4 senedir termal macunu ve PC temizliği yapmadım. Acaba bunları yaptırsam oyunu oynayabilir miyim? Şu an oyun oynanmaz bir derecede. Yani W tuşuna basıyorum az gidiyor oyun donuyor sürekli böyle oluyor. PC sistemim de bence gayet yeterli.
Sistemim;
2 GB ekran kartı.
4 GB RAM.
Intel Core i5 2.4GHz
Yani anlamadım MTA gibi bir oyuna bu sistem yeterli bence. Grafiklerim de düşük durumdalar yani bu termal macunu değişmezsem bu kadar kasma yapar mı ya?

Ben bugün GTA SA'nın modlu olan MTA'sa oynuyordum. Roleplay yani. Çok kasmaya başladı 3-4 senedir termal macunu ve PC temizliği yapmadım. Acaba bunları yaptırsam oyunu oynayabilir miyim? Şu an oyun oynanmaz bir derecede. Yani W tuşuna basıyorum az gidiyor oyun donuyor sürekli böyle oluyor. PC sistemim de bence gayet yeterli.
Sistemim;
2 GB ekran kartı.
4 GB RAM.
Intel Core i5 2.4GHz
Yani anlamadım MTA gibi bir oyuna bu sistem yeterli bence. Grafiklerim de düşük durumdalar yani bu termal macunu değişmezsem bu kadar kasma yapar mı ya?

Thermal throttling yapar ve anlık FPS dropları yaşarsın.

Sistemim;
2 GB ekran kartı.
4 GB RAM.
Intel Core i5 2.4GHz

Evet yapar benim eski Gaming laptop da çok ısınıyordu ve kasmaya başlamıştı bakımlarını yaptırınca performans beklediğimden daha fazla artmıştı.

Peki gözle görünür bir performans artışı yapar mı? Cidden oynayamıyorum oyunu kasmaktan ve sistemim MTA gibi bir oyun için yeterli bir sistem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı