Laptopta termal macun yenilemek ne kadar etkili olur?

EgeStrqfes

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. İşlemcim i5 10300H. Ve bilgisayarım maalesef Excalibur.

Rica ederim garip garip yorumlar yapmayın Excalibur'la ilgili hepsini biliyorum :D mümkünse sadece konuyla ilgili cevap verirseniz sevinirim.

Arkadaşlar abim yapmayı bildiği için bilgisayarcıya götürmeyeceğiz. 20 Nisan 2021 tarihinde bilgisayarı Hepsiburada üzerinden satın aldım ve aldığımdan beri hiçbir türlü temizlik yapılmadı. Önceden cidden gayet iyi performans verirken son zamanlarda bilgisayar ısınıyor ve problem çıkıyor 98 derece falan filan. 72'den 98'e çıktı yani. Bu olayda maximum 2-3 aydır böyledir. Cooler Master bir termal macun alıcağız ve süreceğiz. Sonra fanlarını temizlemeye çalışacağız. Sizce eski derecesine geri döner mi?

Isınmada etkisi oluyor. Bir de fanlar da çok sesli çalışmıyor bende eskisi gibi. Fan temizliğini de yaptırmanı tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İllaki eskisi gibi olacaktır. Eğer bilgisisyarınız tek 8gb ise bir tane daha 8gb takabilirsiniz fena olmaz.

Yakın zamanda arkadaşımın Monster bilgisayarı'da aynı anlattığın gibi çok ısınıyordu. Apex'de 85-90'ı görüyordu. Hem işlemci hem de ekran kartının macununu yeniledik güzelce fanları temizledik bayağı etkili oldu.

Ben bugün yaptırdım Valorant'ta 15. dakikada bilgisayar 100 derece olup kapanıyordu
Yapılan işlemden sonra 1.5 saat oynadım ve 70 derecede veya altında oluyor.

Geri
Yukarı