Laptopta virüs olup olmadığını nasıl anlarım?

zwit3x

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Ben bundan 3-4 gün önce bir exe dosyası indirdim çalıştırdım hiçbir şey olmadı bende kaldırdım aynı günün akşamı Discord üzerinden bir adam benim bütün hesaplarımın şifrelerini attı ve bana amacının kötü olmadığını sadece format atmamı ve şifrelerimi değiştirmem gerektiğini söyledi bende format atmak istemediğim için burada konu açtım keylogger dediler ve bana bir takım Anti-Virüs programı kurmamı söylediler bende ESET NOD32 indirdim ve tarama yaptım bir algılama bulduğunu söyledi bende kaldırdım daha sonrasında emin olamayıp Kaspersky indirdim orada da bir şey bulamadım zaman tekrar ESET indirip tarama yaptım gene bir şey bulamadı ve bugün de şifrelerimi atan adam format atıp atmadığımı sordu bende hayır deyince geri bir şey yazmadı bende bıraktım ama şu an bilgisayarımda bazı programlara tıkladığımda imlecin üzerinde yükleniyor işareti çıkmasına rağmen açılmıyor. Yeniden başlatmam gerekiyor. Ayrıca işlemcim boşta 50 dereceyi görüyor oyunlarda da takılma oluyor bazen bilgisayar donuyor format atmak istemiyoum bilgisayarımda virüs olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı