Sistemde virüs olup olmadığını nasıl anlarım?

Syfex

Hectopat
Merhaba, siteden müzik indirmiştim fakat virüslü sitelere falan sokuyormuş. Beni de soktu ama reklam sitesidir diye geçtim. Meğer virüsmüş Kaspersky ile tarattım bir şey çıkmadı. Bilgisayardada bir belirti yok ama bunun için virüs diyorlar. Virüsün girdigini nasıl anlarım varsa da nasıl silerim?

Moderasyon notu: Şüpheli sitenin ismi kaldırılmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, siteden müzik indirmiştim fakat virüslü sitelere falan sokuyormuş. Beni de soktu ama reklam sitesidir diye geçtim. Meğer virüsmüş Kaspersky ile tarattım bir şey çıkmadı. Bilgisayardada bir belirti yok ama bunun için virüs diyorlar. Virüsün girdigini nasıl anlarım varsa da nasıl silerim?

Moderasyon notu: Şüpheli sitenin ismi kaldırılmıştır.

@Pmw

@ArdaFRKN

Malwarebytes ve adwcleaner önermiş daha sonra bunlarla tarama yaptıktan sonra emin olabilirsiniz.

Zemana Anti Malware: Premium ve Ücretsiz Malware Temizleme Programı

Download and run Norton Power Eraser - Free virus and malware removal tool for Windows

moderasyon notu: şüpheli sitenin ismi kaldırılmıştır.

Güvenilir virüs tarayıcılarla tam tarama yapın eğer virüs çıkarsa zaten temizler eğer yine bulamazsa sisteme format atmanız gerekir. ESET nod32 kullanmıştım virüslerde etkili.

Geri
Yukarı