Çözüldü Laptopta yanıp sönen siyah ekran sorunu nasıl çözülür?

• Konuyu başlatan cohle
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 328
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cohle

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Laptopu açınca siyah bir ekran geliyor ve bu siyah ekran sürekli açılıp kapanıyor. Laptopu HDMI ile başka bir ekrana bağladım ve o ekranda çalıştı fakat laptopun ekranı yine siyah ekranda yanıp sönmeye devam ediyor. Problem nedir bilen var mı laptopun ekranı mı bozuldu sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kontrol etmedim ama temassızlık olsaydı ekran gelip giderdi diye düşünüyorum. Bende normal ekran gelmiyor sadece siyah ekran açılıp kapanıyor 1-2 saniyede bir. Dediğiniz kontrol için bilgisayarın çerçevesini açmak kı lazım?
Yüksek ihtimalle kasa kısmındadır anakart bağlantısı, ekranın power soketinde de temassızlık olabilir.
Kontrol etmedim ama temassızlık olsaydı ekran gelip giderdi diye düşünüyorum. Bende normal ekran gelmiyor sadece siyah ekran açılıp kapanıyor 1-2 saniyede bir. Dediğiniz kontrol için bilgisayarın çerçevesini açmak kı lazım?
Yüksek ihtimalle kasa kısmındadır anakart bağlantısı, ekranın power soketinde de temassızlık olabilir.

Çözüm
Ekranı hafif indirip arka kapağından bastırınca düzeldi ama kapağı tekrar ittirmeye çalışınca yine kararıyor ekran. Demek ki dediğiniz gibi ekranın kablosuyla ilgili bir sorun var. Bir de benim hp pavilion 15 gaming laptopta kronik bir sorun var. Ekranın çerçevesinin yapışkanı açıldı. O yüzden kablo sıkışmadığı için ve arkaya ittirirken açılan çerçevenin yeri genişlediği için kablo sıkıntı yaratıyor. Bunun için kabloyu mu değişmek lazım yoksa çıkan yeri yapıştırmak düzeltir mi bir fikriniz var mı

Ekranı hafif indirip arka kapağından bastırınca düzeldi ama kapağı tekrar ittirmeye çalışınca yine kararıyor ekran. Demek ki dediğiniz gibi ekranın kablosuyla ilgili bir sorun var. Bir de benim hp pavilion 15 gaming laptopta kronik bir sorun var. Ekranın çerçevesinin yapışkanı açıldı. O yüzden kablo sıkışmadığı için ve arkaya ittirirken açılan çerçevenin yeri genişlediği için kablo sıkıntı yaratıyor. Bunun için kabloyu mu değişmek lazım yoksa çıkan yeri yapıştırmak düzeltir mi bir fikriniz var mı
İkili yapıştırıcılar var karıştırıp kullandığınız, resmen taş gibi yapıştırıyor, daha önce metal üzerinde bile kullandım onlardan kullanabilirsiniz her nalburiye satan yerde var, ama kozmetik açısından iyi gözükmesi için temiz çalışmalısınız,

Siz yine de ilk laptop için kasayı açarak kabloyu yerine oturtun diğer türlü soket kırılması kablo kopması dolayısıyla kısa devre vesaire uğraşmazsınız, yukarıda ki mesajımı çözüm işaretlerseniz mutlu olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı