Laptopta yazılım için ekran kartı gerekli mi?

Bütçe
11.000

682784

Hectopat
Makaleler
6
Merhaba 11k bütçem var ve yazılım için bir laptop almak istiyorum. Sizce yazılım için ekran kartı gerekli mi? Yazılımcıların MacBook kullandığını gördüm lakin MacBook'ları, Huawei'in Notebook'ları ile karşılaştırmak hata olur diye düşünüyorum 11K bütçeye önerdiğiniz laptop var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 11k bütçem var ve yazılım için bir laptop almak istiyorum. Sizce yazılım için ekran kartı gerekli mi? Yazılımcıların MacBook kullandığını gördüm lakin MacBook'ları, Huawei'in Notebook'ları ile karşılaştırmak hata olur diye düşünüyorum 11k bütçeye önerdiğiniz laptop var mı?

Yazılımdan kastınız nedir? Cihazı tam olarak ne amaçlarla kullanacaksınız?

Ne üreteceğinize göre değişir. Unity gibi programlar ile oyun yapacaksanız evet bir tık gerekli.
Android Studio için de bir tık gerekli ama onun dışında işlemci ve RAM önem veriliyor yazılımda.

Sanırım yeni başlayacaksınız. Benden size tavsiye eğer Visual Studio kullanacaksanız çok kötü bir PC olmasın. Biraz ağır bir program onun dışında ekran kartı olmasa da olur. Ben yazın Intel ıris bir laptop almıştım. Sanki MacBook. Yani eğer gerçekten azimliyseniz iyi bir PC alın yoksa boşuna paranızı bilgisayarcıya kaptırmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye, amaçlarınız için ekran kartı çok geride kalıyor. 2 GB bellekli bir ekran kartı işinizi fazlasıyla görür. Laptoplar için ayrı konu açıp tavsiye alabilirsiniz. Ama ben olsam tercihimi Lenovo V serisinden yana kullanırdım.

@Silinen üye, amaçlarınız için ekran kartı çok geride kalıyor. 2 GB bellekli bir ekran kartı işinizi fazlasıyla görür. Laptoplar için ayrı konu açıp tavsiye alabilirsiniz. Ama ben olsam tercihimi Lenovo V serisinden yana kullanırdım.
İdeaPad daha iyi olur diye düşünüyorum belki ileride unity vs. ile uğraşırsam problem çıkarmamasını istiyorum. Başka öneriniz varmı?

Yeni konular

Geri
Yukarı