Laptoptaki Retail key başka bilgisayara aktarılabilir mi?

Nanooo

Decapat
Daha fazla  
Microsoft'a bağlı Retail Windows 10'lu laptopum var. Yeni kasaya aktarabilir miyim? Keyi girsem CMD'den baktım keye.

Bildiğim kadarıyla laptoplarla gelen keyler laptopun anakartına yazılı oluyor onları da alamazsın veya kullanamazsın.

Biraz bakındım Retail key ise sanırım eski bilgisayarından kaldırırsan kullanabilirsin sanırım.

Bildiğim kadarıyla laptoplarla gelen keyler laptopun anakartına yazılı oluyor onları da alamazsın veya kullanamazsın.

Biraz bakındım Retail key ise sanırım eski bilgisayarından kaldırırsan kullanabilirsin sanırım.

Bilmiyorum bayağı önceden küçükken Win etkinleştir diyordu sonra kurdukmu ne oldu o gitti sonradan aldığımız için ve komutda da yazdığı için galiba Retail.

Eski cihazda kapatılması lazım aktarılıyor Retail ise.
Peki şöyle bir şey olabilirmi microsoft forumunda işte aldığınızda beraber geldiyse aktarılamaz sonradan alınıdysa akratılabilir diyor ben alırken win11 almasam hazır sistemde hasır sistem geldikten sonra win11 key alırsam aktarabilirmiyim oem key satıyorlar

@Ellie121 konu sahibi OEM demiyor.
@Nanooo, lisans tipini tam olarak öğren.

Retail yazıyorsa direkt yeni bilgisayarda giril yapınca gelir, eskiden gider.

Evet Retail yazıyor ama bir şey okumuştum bazen yanlış söyleyebiliyor diyor doğru mu?

Lisans tipi derken Pro Home değil OEM'den filan bahsediyorsunuz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı