Laptoptaki şişlik cihazı garanti dışı bırakır mı?

Taylan Dinler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Arkadaşlar selam, bilgisayarıma RAM Upgrade'i yaptırmıştım. RAM'i takıp kapağı örttükten sonra yapan arkadaş vidayı fazla sıkmış sanırım şöyle küçük bir şişlik oluşmuş garanti dışı bırakır mı?

1601990921451172254464.jpg

Vidayı fazla sıkmamış. Yanlış vidayı kullanmış. Kendi vidalarının uzunluğu ayarlıdır.
Kasayı tutan her vidanın uzunluğu aynı olmayabilir. Buna dikkat etmeden söküp rast gele sıra ile takıldığı zaman bu tip durumlar oluşur.

Sorunuza gelirsek iç açıldığı için garanti dışı kalır. (Kendileri kalmaz diyorsa onların kendi bileceği iş.)
Kalmaz dediler. Bunuda sordum servisin bileceği iş dedi telefondaki adam.

Benim laptopda yok. ASUS'u aradığımda garanti dışı kalmaz dediler.
Hocam o zaman konuyu açmanız saçma olmuş. Madem size izah etmişler bize sormanız saçma. Benim de Asus bilgisayarım var ve içini açtığımda işlemci vidasının üzerinde garanti dışı kalır yazıyor. Diğer bilgisayarda ise direk içini açmaya yarayan vidanın üzerine sticker ile garanti dışı kalır yazmışlar. Asus garanti dışı kalmaz dediyse kalmaz.

Hocam o zaman konuyu açmanız saçma olmuş. Madem size izah etmişler bize sormanız saçma. Benim de Asus bilgisayarım var ve içini açtığımda işlemci vidasının üzerinde garanti dışı kalır yazıyor. Diğer bilgisayarda ise direk içini açmaya yarayan vidanın üzerine sticker ile garanti dışı kalır yazmışlar. Asus garanti dışı kalmaz dediyse kalmaz.
Tamam hocam kızmayın. Biraz sinirlerim bozuldu şimdi farkettim şişliği. zannediyorum Farklı vida kullandılar. Birde size sorayım dedim.
Vidalarda dediğim gibi locktite var ise (mavi boya) garanti dışı kalmıştır büyük ihtimalle.
Hocam ne meraklıymışsınız garanti dışı bırakmaya yahu.

Geri
Yukarı