Laptoptaki slot ne işe yarıyor?

code 202

Kilopat
Resimde gördüğünüz slot ne işe yarıyor bilgisayarım dizüstü PC 2010 sene üretim bayağı eski sanki bu giriş bana M.2 SSD girişini andırıyor sizce bu giriş ne işe yarıyor?

Dosya Ekleri

• IMG_20230628_210540.jpg
    IMG_20230628_210540.jpg
    93,1 KB · Görüntüleme: 70
Kanka SATA disk derken bence SATA disk değil SATA diskler 1 avucum kadar değil mi bu 2 parmak kadar peki öyle ise uygun SATA SSD nereden bulabilirim?
Diğer tarafına bakar mısınız? Arkadaşın kastettiği SSD'nin kendisi değil de kablo ile bağlanacağı port muhtemelen.

Kanka SATA disk derken bence SATA disk değil SATA diskler 1 avucum kadar değil mi bu 2 parmak kadar peki öyle ise uygun SATA SSD nereden bulabilirim?

Hocam 2.5" diye belirtmemin sebebi oydu 2.5"ler dediğiniz küçük olanlar 3.5"lar büyük olanlar. Kasamda 2.5" SATA disk var ve giriş+boyut tutuyor birbirini.
Ayrıca yuvanın altıda tam SATA diske uygun diye görüyorum.
2.5" SATA SSD diye aratıp bulabilirsiniz bütçenize uygun.
Farklı bir konu açsanız daha sağlıklı olur disk almak için.

Hocam 2.5" diye belirtmemin sebebi oydu 2.5"ler dediğiniz küçük olanlar 3.5"lar büyük olanlar. Kasamda 2.5" SATA disk var ve giriş+boyut tutuyor birbirini.
Ayrıca yuvanın altıda tam SATA diske uygun diye görüyorum.
2.5" SATA SSD diye aratıp bulabilirsiniz bütçenize uygun.
Farklı bir konu açsanız daha sağlıklı olur disk almak için.

https://www.hepsiburada.com/kingspe...ZAHT?magaza=Evbuar&url_src=and-product-detail peki bu ne işe yarıyor.

Ne demek istiyorsunuz boş duruyor ya işte? Değerlendirmek için 2.5" disk alıp yuvaya oturtacaksınız.

Şunu demek istiyorum 2.5 disk küçük değil ilave bir kablo almam gerekiyor sanırım diğer ucunada SSD bağlayacağım için o SSD'yi kasada muhafaza edemem nasıl kullanmam gerekir sizce acıkta durması sıkıntı yaratır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı