Laptoptan bip bip sesleri geliyor

koniquest

Decapat
Daha fazla  
Mavi ekranda alıyorum bazen. Bu sedi eskiden nadiren duyuyordum artık son 4 gündür alıp durmaya başladım. Eskiden bilgisayarı kapatıp açınca geçiyordu artık geçmiyor. Belirli bir aralığı yok sürekli bip bip diye geliyor.

Sürekli uzun. Biiip biiip biiip biiiip diye çok fazla geliyor. Saymadım kaç tane çok rahatsız edici ses.

Hayır. Formatla düzelebilecek bir sorunsa atayım hemen.

Lütfen sayar mısınız? Kaç tane olduğu önemli. İlla bir spesifik sayı vardır. Ayrıca oynadığınız oyunu da belirtmeniz gerekiyor.

Lütfen sayar mısınız? Kaç tane olduğu önemli.
Hocam evdekiler rahatsız olur. Bazen 3 tane bazen fazla değişiyor sürekli. İlk açtığımda bazen 3 tane geliyor sonra gidiyor 10 saniye sonra falan başlıyor yine çok sayıda. Bitsin diye bekliyorum bitmiyor.

Laptopu prize bağlı değilken açtım şimdi gelmedi ses. Normalde'de gelmiyor zaten oyuna girince geliyor. Isındığı için olabilir mi? Fanlar pis olabilir ses geliyordu çünkü fanlardan birşey takılmış gibi.

Bilgisayarcıya götürmeme gerek var mı format atayım mı?

Hocam evdekiler rahatsız olur. Bazen 3 tane bazen fazla değişiyor sürekli. İlk açtığımda bazen 3 tane geliyor sonra gidiyor 10 saniye sonra falan başlıyor yine çok sayıda. Bitsin diye bekliyorum bitmiyor.

Laptopu prize bağlı değilken açtım şimdi gelmedi ses. Normalde'de gelmiyor zaten oyuna girince geliyor. Isındığı için olabilir mi? Fanlar pis olabilir ses geliyordu çünkü fanlardan birşey takılmış gibi.
Evde başka bir şarj aleti varsa onunla deneyin. Ayrıca hala hangi oyunu oynarken mavi ekran aldığınızı belirtmenizi bekliyorum.

Bilgisayarcıya götürmeme gerek var mı format atayım mı?

Uzak tutun sistemi bilgisayarcılardan. Garantiye gönderin.

Yüksek ihtimal ısıdan kaynaklı. Ses geldiğinde ısı değerlerine bak. Fandan ses geliyorsa fan arızası giderilmeli. Isı değerlerine göre yorum yaparız. Benzer bir durum yaşadım. 20 den fazla kez geliyordu o ses.

Yüksek ihtimal ısıdan kaynaklı. Ses geldiğinde ısı değerlerine bak. Fandan ses geliyorsa fan arızası giderilmeli. Isı değerlerine göre yorum yaparız. Benzer bir durum yaşadım. 20 den fazla kez geliyordu o ses.
Sıcaklık oyunlarda 90 civarı oluyor ama bu aldığımdan beri yıllardır böyle. Daha 6 ay önce falan bakımını yaptırdık bilgisayarın.

:D sorun yaşadığım model. Benimkisi baya eskiydi tabi ama. Fan değişmesi gerekebilir. Bir temizlik yapıp macun değiştirip sorunlu fanı değiştirmiştim ben. Fan değişimi sonunda çözüldü sorun. Isı değerleriniz yüksekse bu sesi ısı değerleri yüksekken alıyorsanız bence önce temizlik ve macun değişimi yapın. Sonrasında arızalı fana bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı