Laptoptan çıkan 1 TB HDD masaüstünde kullanılmalı mı?

Makaleler
9
Yer
Detroit
Hayırlı sabahlar.
Şimdi ben eski laptoptan çıkan HDD'yi bir HDD kutusu içinde uzun zamandır kullanıyorum. 500 GB Toshiba HDD, sıkıntı yaşamıyorum. Lakin bir süre önce babam bilgisayarındaki HDD'yi SSD ile değiştirince laptopundaki HDD açığa çıktı. Ben de bunu mevcut kullandığım HDD ile değiştirsem mi diye düşünüyorum. HDD'de geçici, çok önemli olmayan dosyalarımı barındırıyorum.
Mevcut kullandığım HDD'nin CrystalDiskMark ekran görüntüsü:

500GB Toshiba.png

Bu da talip olduğum HDD'nin:

1TB Seagate.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı sabahlar.
Şimdi ben eski laptoptan çıkan HDD'yi bir HDD kutusu içinde uzun zamandır kullanıyorum. 500 GB Toshiba HDD, sıkıntı yaşamıyorum. Lakin bir süre önce babam bilgisayarındaki HDD'yi SSD ile değiştirince laptopundaki HDD açığa çıktı. Ben de bunu mevcut kullandığım HDD ile değiştirsem mi diye düşünüyorum. HDD'de geçici, çok önemli olmayan dosyalarımı barındırıyorum.
Mevcut kullandığım HDD'nin CrystalDiskMark ekran görüntüsü:

Eki Görüntüle 2046246

Bu da talip olduğum HDD'nin:

Eki Görüntüle 2046247

Çalışır fakat laptopta ki HDD'lerin RPM'si daha düşük olduğu için daha yavaş çalışacaktır.

Mevcut olanla neden değiştiriyorsun ki? Masaüstü bilgisayar kullanıyosan zaten 3-6 arası sata portu oluyor anakartta. İkisinide kullan.
Moderatörler başlığı değiştirmiş. Ben HDD kutusunda USB ile kullanmaktan bahsediyorum. 1 TB HDD'yi kullanasım var ama görseldeki gibi Caution hatası veriyor.

Geri
Yukarı