Laptoptan çıkan HDD, USB 3.0 ile PC'ye bağlanabilir mi ?

Akın S.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese iyi günler arkadaşlar benim bi kaç sorum olucaktı.
Yeni aldığım X550jx-XX099D Notebook'a SSD takviyesi yapmak istiyorum. DVD RW'ı sökünce garanti dışı kaldığı için bu işe bulaşmak istemiyorum.
HDD'yi söküp yerine SSD takıp çıkardığım HDD'yi USB 3.0 ile PC'ye bağlayabilir miyim? (HDD kutusu vs. ile)
Ayrıca SSD'yi uygun fiyatlı hangi siteden bulabilirim ve nelere dikkat etmeliyim?

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu usb 3.0 ile bağladığım hdd'ye oyun kursam oynarken sıkıntı çıkarır mı yoksa aynı performansı elde eder miyim?

5400 RPM diski USBden bağlarsan, en basitinden oyun öncesi ve oyuniçi yükleme süreleri uzun oyunlarda daha fazla beklemen gerekebilir. Ek olarak HDD kutularının kullanım amacı seninkinden biraz daha farklı, sürekli kullanımda kutu içinde kalan HDD'in ısınması, kutu ve diskin ömrüne etki edecektir.

Ama deneyim dersen USB 3.0 kutusu olması tek başına yetmez, diskin bağlandığı arayüzün de en az SATA 2.0 olması gerekir, SSD bağlarım belki ilerde dersen SATA 3.0.
USB 3.0 kutu alırken de UASP destekli ürün alman performansı arttıracaktır. İngilizcen varsa Amazon'dan ürün ve yorumlarını dikkate alarak belki buradan belki Amazon'dan kutu alabilirsin. Kalın alüminyum olması ısı sorununa bir miktar olumlu etki edecektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı