Çözüldü Laptoptan duman çıktı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Selamlar yanlışlıkla kücük kardeşim fan çıkışına metal ataş soktu, pıt diye ses çıktı fan durdu ve biraz duman çıktı yanık kokusu yoktu hemen laptopu kapattım korkuyorum sizce ne oldu Chrome'de geziyordum fan son hızdaydı ataçı toz yapıp duman mı çıktı hala korkuyorum sizce ne oldu.

Çözüm
Dostum azcık beyaz duman çıktı kokusuz du fan durdu geri çalıştı

Öyle zannedrrim fan geri çalıştı ataş çarpıp durdurdu yüksek hızda idi fan ataşı toz etme ihtimali varmı?
Direnç veya kapasitör yancağını zannettmem ince bi ataç bunu yapabilirmi?
Cevap Bekliyorum Laptopu açmaya korkuyorum
Yok dostum ne ataşı toz etmesi :D Plastik fan en fazla kırılır bir yaprağı. Bilgisayar çalışmıyorsa içinin fotosunu at fan kısmını, hocalar baksınlar.
Selamlar yanlışlıkla kücük kardeşim fan çıkışına metal ataş soktu, pıt diye ses çıktı fan durdu ve biraz duman çıktı yanık kokusu yoktu hemen laptopu kapattım korkuyorum sizce ne oldu Chrome'de geziyordum fan son hızdaydı ataçı toz yapıp duman mı çıktı hala korkuyorum sizce ne oldu.

Aşırı gözüken bir duman mı idi?

Aşırı gözüken bir duman mı idi?

Fan kontrolcüsü yanmış olabilir, direnç, kondansatör ya da transistör de olabilir. Fotoğraf alabilir miyiz rica etsem?

Belkide ataş fana çarpmıştır, fanı durdurmuştur. Çarparkende toz kaldırmıştır?
Öyle zannedrrim fan geri çalıştı ataş çarpıp durdurdu yüksek hızda idi fan ataşı toz etme ihtimali varmı?

Son düzenleme:

Yok dostum ne ataşı toz etmesi :D Plastik fan en fazla kırılır bir yaprağı. Bilgisayar çalışmıyorsa içinin fotosunu at fan kısmını, hocalar baksınlar.

Artı -1 Eksi
Çözüm
Tamam ama Metal ataş Bilgisayar çalışmasını etkileyecek kadr zarar verir mi? Hem duman meselesi? Geri çalıştı fan sesine bakmadan korktum ve kapattım hala kapalı ayrıca fan son hızdaydı full hızda ataşı toz ederek duman atar demek istemiştim
Herneyse Konu Kapanmıştr Beyler :) Cesaret edip açtım chrome ye girdim full fan dinledim sesinde, soğutması da anormal bi ses veya üfürme yoktu, Demekki bi anlıkmış Özür dilerim sizide yorduğum İçin :-/ , Ama yinede bilgi verdiğiniz için Teşekkürler🙏👋👌👍

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı