Laptoptan gelen garip vızıltı sesi nedir?

kensei71

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar düşük moda veya yüksek modda çalışsa bile içinden garip bir vızıltı sesi geliyor yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar bilgisayar düşük moda veya yüksek modda çalışsa bile içinden garip bir vızıltı sesi geliyor yardımcı olur musunuz?
Yüksek yük altında iken ses artıyor mu? Coil whine olabilir normal bir durumdur bu şans işi çoğu ekran kartında oluşabilir. Arkadaşın da dediği gibi HDD varsa ondan çıkan mekanik ses de olabilir.

Aynı durumu bende yaşıyorum bu konuya göz atabilirsiniz.

Arkadaşlar ram takarken kondansatörden kıvılcım geldi, rami koruyan o metal kutuyu taktıktan sonra pil bağlantısını takacaktım ama ben pil bağlantısını taktıktan sonra kutuyu takınca 1 saniyelik kıvılcım ve koku oluştu düzgünce taktım bilgisayarda oyun falan oynayabiliyorum ama sürekli devam eden bir vızıltı sesi başladı.

Yüksek yük altında iken ses artıyor mu? Coil whine olabilir normal bir durumdur bu şans işi çoğu ekran kartında oluşabilir. Arkadaşın da dediği gibi HDD varsa ondan çıkan mekanik ses de olabilir.

Hdd sesini biliyorum bu biraz daha elektronik bir ses gibi bir de coil whine dirençlerden bobinlerden gelir mi?

Sonradan mı gelmeye başladı yoksa hep mi geliyordu?
Sonradan

Ve hem düşük güçte hem de yüksek güçte duyuluyor ama yüksek güçte daha çok duyuluyor

Son düzenleme:
Hocam bu ses dirençlerden veya bobinlerden vs. gelir mi bilgisayarım PC olmadığı için ya ekran kartından ya da dirençlerden gelir diye düşünüyorum çünkü PSU yok laptoplarda.

Coil whine zaten bobin vızıltısı anlamına geliyor.

Anakarttaki dirençlerden gelir mi? Ve bu bobinler anakartta mi yoksa ekran kartında mi yer alıyor biraz bilgisizim de.

GPU'da, anakartta ve depolama birimlerinde yer alıyor fakat bu ses geneliikle yüksek güç tüketen bileşenlerden gelir CPU GPU gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı