Çözüldü Laptoptan İBB Wi-Fi'ya bağlanınca oturum açma ekranı geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nickyneo

Hectopat
Merhaba öncelikle. Ben kütüphanede laptop ile İBB Wi-Fi'ya bağlanmak istiyorum ancak Wi-Fi'ya bağlanıyor ama oturum açma ekranı gelmiyor. Kendim manuel oturum açma ekranına girmeye çalışınca da olmuyor. Ne yapmam lazım? Yoksa İBB Wi-Fi sadece mobil ile girişe izin mi veriyor?

Çözüm
Ne denediysem olmamıştı Wi-Fi driver2ı silip tekrar yükledim oldu. Yani normal Wi-Fi'ya bağlanırken sıkıntı yoktu ama... Basit ve alakasız görünen çözümler işe yarayabiliyormuş demek ama bazen :)
Aslında o ekranda kaydolma kısmı falan bulunması gerekiyor diye biliyorum, Kocaeli otobüslerinin wifi'lerinden yola çıkarak, bu konu hakkında aydınlatma yapıyorum, hatalarım varsa, mazur görünüz teşekkürler.

Yoksa büyük ihtimal, kütüphanedeki görevlilere fln danışmanız gerekebilir.

Maalesef insan gibi Wi-Fi ağına özel giriş kısmı yapmak yerine mobil uygulamadan giriş gibi saçma bir şey getirdiler. Mobil dışında bir yol tarif etmemişler. Mobilde bile bağlanması kanser zaten. Her şey güzel olmadan önce güzeldi.

Dediğiniz gibi sadece mobille giriş gösteriliyor, bir de saçma şekilde 60GB kota mı ne koymuşlar. İstanbul senin uygulamasını da zorunlu kılıyor bazı yerlerde. Benim tespitim Mac adresinden PC mi mobil mi olduğunu anlıyor. PC'yi engelliyor olabilir. Bir daha ki gidişim de MAC adresini bir şekilde telefona eşitleyip giriş yapmayı deneyeceğim. Olmadı en kötü telefonla bağlanıp USB kablosu ile de PC'ye bağlanamak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi sadece mobille giriş gösteriliyor bir de saçma şekilde 60GB kota mı ne koymuşlar. İstanbul senin uygulamasını da zorunlu kılıyor bazı yerlerde. Benim tespitim Mac adresinden PC mi mobil mi olduğunu anlıyor. PC'yi engelliyor olabilir. Bir daha ki gidişim de MAC adresini bir şekilde telefona eşitleyip giriş yapmayı deneyeceğim. Olmadı en kötü telefonla bağlanıp USB kablosu ile de PC'ye bağlanamak.

En sağlıklısı USB paylaşım yapmak gibi gözüküyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef insan gibi Wi-Fi ağına özel giriş kısmı yapmak yerine mobil uygulamadan giriş gibi saçma bir şey getirdiler. Mobil dışında bir yol tarif etmemişler. Mobilde bile bağlanması kanser zaten. Her şey güzel olmadan önce güzeldi.
Hocam bazen otobüsteyken bağlanıyordum ve sorun yaşamamıştım. Mobilde kanser ötesi ama bilgisayarda aynı.

Ne denediysem olmamıştı Wi-Fi driver2ı silip tekrar yükledim oldu. Yani normal Wi-Fi'ya bağlanırken sıkıntı yoktu ama... Basit ve alakasız görünen çözümler işe yarayabiliyormuş demek ama bazen :)

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı