Laptoptan İnternete Bağlanınca İnternet Gidiyor

09slacker

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 işletim sistemli bilgisayarıma 2-3 gün önce format attım. Formattan sonra laptoptan internete bağlandıktan 1 dakika sonra internet gidiyor telefondan dahi internet kullanılamıyor. Bilgisayarda Wi-Fi simgesinde sorun yok gösteriyor, ağ bağlantısı var gösteriyor ama hiçbir şekilde internet kullanılamıyor. Laptoptaki bağlantıyı kesince telefondan internete girebiliyorum ama laptoptan bağlanınca tekrar gidiyor. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
WiFi'den ağa fazla yükleniyor laptopun büyük ihtimalle, o nedenle oluyordur. Ağ kullanımını denetleyen bir programın varsa ondan veya görev yöneticisinden WiFi'yı fazla kullanan programı engelleyebilirsin. Yeni format attım demişsin. Büyük ihtimalle sen WiFi'ya girdiğin anda Update güncelleme yapmaya çalışıyordur. Bana da oluyordu. Kablo kullanmanı tavsiye ederim biraz daha stabil çalışır. Ama modemine yine birden fazla istemci çok yüklenirse modem kendine reset atar. Çok zorlamamak lazım yani. Çünkü bazen band genişliği düzgün ayarlanamıyor...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı