Laptoptan oyun oynamak fanın boşta hızlı çalışmasına neden olur mu?

Ben 1 haftadır laptopta oyun oynuyorum. 1 ay oldu bilgisayarı alalı. İlk aldığım güne göre boşta daha sesli çalışıyor. Oyunlara girdikten sonra oldu bu olay.

Ben 1 haftadır laptopta oyun oynuyorum. 1 ay oldu bilgisayarı alalı. İlk aldığım güne göre boşta daha sesli çalışıyor. Oyunlara girdikten sonra oldu bu olay.
Girdiğinde 4-5 saat oynuyorsan bunun anlamı da laptop 4-5 saat boyunca yükte çalışıyor. O yüzden termal macun biraz termal macun eskimiş olabilir ama sanmıyorum.

Girdiğinde 4-5 saat oynuyorsan bunun anlamı da laptop 4-5 saat boyunca yükte çalışıyor. O yüzden termal macun biraz termal macun eskimiş olabilir ama sanmıyorum.
Hocam obsesif olmaya gerek yok çok fazla bunu hep söylüyorum. Keyfini çıkarın öyle kolay kolay bozulan cihaz değil bunlar. Bozulursa yollarsınız.
Anladım. Peki fanın daha çok tozlanmasına, ömrünü azaltmasına neden olur mu oyunlar?

Anladım. Peki fanın daha çok tozlanmasına, ömrünü azaltmasına neden olur mu oyunlar?
Hayır. Oyunlar sebep olmaz. Bilgisayarı kullandığınız yer sebep olur. Bilgisayarı kullandığınız yer çok tozlu bir yerse, fan tozlanabilir. Ömrünü azaltmaz. Fan tozlanırsa temizlersin tekrar sıfır gibi kullanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı