Laptoptan server olur mu?

Yer
Manisa
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yeni bilgisayar toplaycağım ve eski laptop bilgisayarımı sunucu olarak kullanmayı düşünüyorum. Laptopun özellikleri:
  • 2 ekran kartı: GT 520M 1 GB ve Intel(r) HD Graphics 1 GB
  • RAM: DDR3 2+1 GB 1024 MHz
  • İşlemci: Intel Celeron-Core 2.5 GHz
Kullanabilir miyim ve yardımcı programlar söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerekli termal koşulları sağladığınız sürece, sürekli çok ağır işlemler olmayacaksa, internetiniz yeterliyse neden olmasın.

Daha önce notebookumu 200 gün kadar açık tutmuştum (batarya ile elbette) ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım; tatile giderken yangın, vb. ihtimallere karşı kapatmak durumunda kaldım.
60 gün uptime olan ekran görüntüsünü bulabildim:
1571502645273.png

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar ,web ve oyun sunucusu olarak kullanıcam. Web sunucusunu web tabanlı kodlama bilgilerimi geliştirmek için kullanıcam yani ev ortamında bulunucak.Oyunuda CS 1.6 serveri kurmak için kullanıcam yeterlimidir.Linux'mu Windows'mu?

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar ,web ve oyun sunucusu olarak kullanıcam. Web sunucusunu web tabanlı kodlama bilgilerimi geliştirmek için kullanıcam yani ev ortamında bulunucak.Oyunuda CS 1.6 serveri kurmak için kullanıcam yeterlimidir.Linux'mu Windows'mu?
Düşük donanımınız olduğuna göre Linux daha verimli olur. Windows'un herhangi bir modern sürümünü kurduğunuza boşta en az 1 GB RAM'e el koyacaktır.

Dağıtım olarak Debian ya da Lubuntu tavsiyemdir.

Düşük donanımınız olduğuna göre Linux daha verimli olur. Windows'un herhangi bir modern sürümünü kurduğunuza boşta en az 1 GB RAM'e el koyacaktır.

Dağıtım olarak Debian ya da Lubuntu tavsiyemdir.
Çok teşekkürler yapmaya başladığımda bana canlı destekte bulunabilirmisiniz?
Lubuntu derken Ubuntu'danmı bahsediyorsunuz?

Çok teşekkürler yapmaya başladığımda bana canlı destekte bulunabilirmisiniz?
Lubuntu derken Ubuntu'danmı bahsediyorsunuz?
Ubuntu'yu temel alan bir dağıtım.

Ubuntu'ya göre çok daha az kaynak tüketir ve hafiftir, gereksiz paketlerle kurulu gelmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı