Laptopu bataryasız kullanmak ne kadar mantıklı?

BeTas

Hectopat
Bugün PC'yi birkaç iş için bir yere götürdüm. Sonra PC'ye bir baktım, altı şiş. Normalde olduğu yerde durur, hiç dokunmam ama bu sefer bakma şansım oldu. Baktığım zaman manzara bu:

IMG_20211206_172910.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20211206_172855.jpg
    IMG_20211206_172855.jpg
    141,7 KB · Görüntüleme: 102
  • IMG_20211206_172903.jpg
    IMG_20211206_172903.jpg
    181,7 KB · Görüntüleme: 104
Bataryalı kullanmanız sıkıntı olabilir bence. Ya batarya olmadan kullanın ya da yeni bir batarya taktırın. Baya şişmiş duruyor.

Bataryam bozuk oldugu icin prize bagli sekilde bataryasiz kullaniyorum hicbir sorun yok. Zaten batarya takili haline gore daha cok performans verecektir cunku batarya kullanilirken batarya omrunu uzatmak icin performanstan odun veriyor sistem.

Hocam geri donuşum kutusuna atın, elinizde falan çok gezdirmeyin patlama ihtimali var.
(Aslında delinmediği surece patlamaz ama siz tedbiri elden bırakmayın)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu bataryayı takıp kullanmaktansa batarya olmadan kullanmak daha iyidir. Fakat batarya olmazsa sistem ani elektrik kesintilerine karşı korumasız kalacaktır. En yakın zamanda orijinal bataryasını alın, alana kadar bu şişmiş bataryayı kullanmayın.

Hocam geri donuşum kutusuna atın, elinizde falan çok gezdirmeyin patlama ihtimali var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu telefon bataryası da değil
Bu bataryayı takıp kullanmaktansa batarya olmadan kullanmak daha iyidir. Fakat batarya olmazsa sistem ani elektrik kesintilerine karşı korumasız kalacaktır. En yakın zamanda orijinal bataryasını alın, alana kadar bu şişmiş bataryayı kullanmayın.
orjinali 1k civarı birine sordum bataryanın içindeki parçalardan alırsan daha ucuza gele bilir sen alırsan ben takarım dedi

Bataryanın içindeki parçalar derken? O bataryanın tamamı şişmiş. Kullanılacak bir yanı kalmamış. Tamamen değişmesi gerek onun.

(Aslında delinmediği surece patlamaz ama siz tedbiri elden bırakmayın)

Geri dönüşüm kutusuna atmayın pil kutusuna atın. Geridönüşümde de patlayabilir insanları da düşünün. Pilleri alanlar onun önlemini alıyorlardır.

Bu telefon bataryası da değil
Hocam sizde olan pil "lityum iyon" telefonlarda kullanılan aynı malzemelerden yapılıyor.
Geri dönüşüm kutusuna atmayın pil kutusuna atın. Geridönüşümde de patlayabilir insanları da düşünün. Pilleri alanlar onun önlemini alıyorlardır.
Hocam geri donuşum den kasıtım oydu, nasıl telaffuz edildiğini unutmuştum.😅

Yeni konular

Geri
Yukarı