Laptopu daha uzun süre kullanmak için ne yapmak gerek?

-Düzenli bakım yap. Hem yazılımsal hem donanımsal.
-Sürekli yeri değişen bir laptop ise kullanmadığın zamanlar çantasına koy. Eğer sabit duruyorsa kullanmadığın zaman üzerine fanları kapatacak bir şeyler ört. Tül gibi. İşe yarıyor.
-Sürekli tam güç kullanmaktan kaçın.
-Kaldıramayacağı güncellemeler gelene kadar güncel tut.
-Orjinal ürünler kullan.
-Virüs bulaştırma.
-Evet, tutabildiğin kadar soğuk tut. Kaliteli macun al, laptopun fan çıkışlarını ferah tut, fan girişlerinin olduğu yeri yükselt.
-Yazmaya gerek duymamıştım ama yazayım, tabii ki fiziksel hasardan ve sıvılardan uzak tut.
-Ekranı temizlerken ıslak mendil kullanma, onun yerine ekran ve gözlük temizlemek için üretilmiş şeyleri kullan veya fiber bez al.

Son düzenleme:
Dostum olay onunla ilgili değil pek. Şöyle yani; sen ne kadar aplikasyon olarak yüklenirsen bilgisayar bileşenleri dolaylı yoldan çalışıp ısınacak ve bu yıpranmaya sebep olacak. Temeli bu.
Oh tamam hocam.
-Virüs bulaştırma.
-Orijinal ürünler kullan.
-Sürekli yeri değişen bir laptop ise kullanmadığın zamanlar çantasına koy. Eğer sabit duruyorsa kullanmadığın zaman üzerine fanları kapatacak bir şeyler ört. Tül gibi. İşe yarıyor.
-Evet, tutabildiğin kadar soğuk tut. Kaliteli macun al, laptopun fan çıkışlarını ferah tut, fan girişlerinin olduğu yeri yükselt.

Yazılımsal nasıl olacak hocam biraz ne yapmam gerektiğini söyleyebilir misin acaba?

Yazılımsal nasıl olacak hocam biraz ne yapmam gerektiğini söyleyebilir misin acaba?
Şunları uygulayacaksın;
CCleaner yerine Bleachbit veya farklı bir program kullan. Yada hiç kullanma. CCleaner eskisi gibi değil diyorlar, kullanmayı önermiyorlar.

-Virüs bulaştırma.
-Orijinal ürünler kullan.

Virüs ne alaka ya? :D
Benim 9 senelik laptopum var ekranı kırıldı değiştim HDD eskimişti SSD taktım RAM ekledim hala kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı