Laptopu farklı şarj aletiyle şarj etmek

Gerilim ve özellikle akıma bakmanız gerekir. Kaç AMP akım verebiliyor ve cihaz kaç AMP çekiyor bilmek gerek. AMP değerleri farklı ise ya cihazın beslemesini yada sarj cihazını yakmanız muhtemel.

Bence 60W olan şarj cihazıyla şarj etmeyin. Mümkün oldukça watt ve volt değerleri aynı olsun. Laptop fazla akım çekeceği zaman adaptör o kadar akımı veremeyeceği için ya kapanma olur ya da adaptör çok fazla ısınabilir. Ben 90W harcayan bir laptopa 65W olan bir adaptör takmıştım adaptör çok ısınmıştı. Yani laptopa zarar vereceğini düşünmüyorum. Daha çok adaptöre zarar verecektir diye düşünüyorum.

Sadece Film izlemek için kullanılacak. O zaman kullanmamakta fayda var. Orjinal şarj cihazları 1500 TL den başlıyor :(.

Bataryana zarar verebilirsin. 200 Watt dediniz muhtemelen oyun laptobu kullanıyorsunuz. Hiç macera aramayın derim ben.
Evet :) Ama şöyle düşünüyorum 200W 1660ti ve turbo fanları çalıştırmakta güçlük çekmemek için değil mi ? İntel HD ve i5 9300-H enerji sağlayabilir mi ? Kesin bir cevap almadıkça o şarjı kullanmak istemiyorum. Laptop geç kapansada olur. Ama riski varsa kullanmam.

Son düzenleme:
Sistem Modeli HP Pavilion Gaming Laptop 15-dk0xxx

2 şarj da HP

Orjinal şarj:

IMG20210121095302.jpg

Orjinal olmayan şarj :
IMG20210121095330.jpg

Geri
Yukarı