Laptopu fişe taktığım an tüm ışıklar yanıyor fakat çalışmıyor

YavuSelim

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba herkese, yaklaşık 6 ay önce eski laptopumun fanını temizleyip termal macun tazeleme amacıyla laptopumun içini açtım fakat açarken Power buttondan gelen flat kabloya zarar verdim. X bir bilgisayarcıdan flat kablo alıp (modeline dikkat ederek) taktım fakat bir temassızlık durumu vardı. Tekrar açıp kontrol ettikten sonra laptopu fişe taktığım an çalıştığına dair tüm lambalar yanıyor, HDD ve fan çalışıyor fakat ekran siyah bir şekilde kalıyor ve fişi çekmediğim sürece bilgisayar kapanmıyor. Şu anda Power flat kablosu takılı olmamasına rağmen fişe taktığım an tekrar tüm lambalar yanıyor ve HDD, fan çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Size soracağım soru ise sorun nedir veya tamiri bir şekilde mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim internetten flex kablo sipariş edeyim 0 denedikten sonra sonucu yazarım belki faydalanan olur.
O kablo ne kadar narin görünse de çok sağlam. Kolay kolay bozulmaz. Sök tak derken sadece anakarta bağlandığı yerden sök tak demek istedim yoksa kabloyu çıkarmanın manası yok ve ta ekrana kadar açarsın o da basit değil çok uğraştırıyor. Bir de ucuz da değildir.

O kablo ne kadar narin görünse de çok sağlam. Kolay kolay bozulmaz. Sök tak derken sadece anakarta bağlandığı yerden sök tak demek istedim yoksa kabloyu çıkarmanın manası yok ve ta ekrana kadar açarsın o da basit değil çok uğraştırıyor. Bir de ucuz da değildir.
Yaklaşık 30 60 tl aralığında bulunuyor şu an ama maalesef stock üzerinde gelen kablo biraz kısa kalıyor ve flex kablolar çıkmadan anakarta, anakartı sökmeden fanlara ve işlemcilere ulaşılamıyor. Bu bağlamda 3. Termal macun yenileme işlemi sonrası kabloyu takmaya çalışırken elimin sığmaması sebebiyle biraz hasar verdim ve kablo artık güç götürmüyordu. Sonrasında gelen tecrübesizlik zinciri beni 6 7 senelik laptoptan koparmış oldu. Halihazırda yeni bir laptop aldım ama onu fan problemi sebebiyle garantiye gönderince ve online eğitim sürecinde kardeşlerimin laptopa ihtiyaç duyması sebebiyle bu laptopu tamir etmek, ettirmek istiyorum.
Yaklaşık 30 60 tl aralığında bulunuyor şu an ama maalesef stock üzerinde gelen kablo biraz kısa kalıyor ve flex kablolar çıkmadan anakarta, anakartı sökmeden fanlara ve işlemcilere ulaşılamıyor. Bu bağlamda 3. Termal macun yenileme işlemi sonrası kabloyu takmaya çalışırken elimin sığmaması sebebiyle biraz hasar verdim ve kablo artık güç götürmüyordu. Sonrasında gelen tecrübesizlik zinciri beni 6 7 senelik laptoptan koparmış oldu. Halihazırda yeni bir laptop aldım ama onu fan problemi sebebiyle garantiye gönderince ve online eğitim sürecinde kardeşlerimin laptopa ihtiyaç duyması sebebiyle bu laptopu tamir etmek, ettirmek istiyorum.
Laptop modelini belirtmediğimi yeni farkettim model:Asus x550L

Geri
Yukarı