Laptopu HDMI ile Televizyona Bağlayınca Ses Gelmiyor

Amorion

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi laptopu HDMI ile televizyona bağlayınca ses televizyon yerine laptoptan geliyor. Eskiden farklı bir HDMI kullanıyordum bir süre sonra onda da bu sorun yaşandı. Daha sonra yeni HDMI ile denedim bir süre normal devam etti, ses televizyondan geliyordu. Sonra yine bozuldu laptoptan gelmeye başladı. Bir ara ses sürücüsünü kaldırıp yeniden yükledim o zaman düzelmişti 1 seferlik. Şimdi yeniden denediğimde ses yine laptoptan geliyor. Her seferinde de sürücüyü silip yeniden yükleyemem.

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Resimlerde laptop HDMI ile bağlı olduğu halde kayıttan yürütme aygıtlarında televizyon gözükmüyor, bu yüzden varsayılan aygıtı oradan da değiştiremiyorum. Bunu yapmam için başka ses kontrol paneli var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alttaki aygıt kulaklık mı? Değilse onu varsayılan yapmayı dener misiniz? Olmazsa
Screenshot_19.png
Screenshot_20.png
Screenshot_21.png
Screenshot_22.png

Son resimde çıkan aygıtların hepsini tek tek deneyin.

Sorun çözüldü, benim yaptığım bir şeyden kaynaklıymış. Bilgisayarın arka planında gereksiz şeyler çalışmasın diye nvidianın bazı hizmetlerini durdurmuştum. Kayıttan yürütme aygıtlarında bu yüzden tv görünmüyordu. Durdurduğum hizmetleri yeniden açınca çıkış cihazında tv seçeneği çıktı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı