Laptopu konsola çevirme

kaan123pr

Centipat
Daha fazla  
Benim bir laptopum var. Çoğu oynu kaldırıyor. Ben bu laptoptan konsol yapmak istiyorum. Gamepad alıp laptopu televizyona bağlamayı düşünüyorum. Nasıl yapabilirim? Hangi HDMI kabloyu önerirsiniz? Oynayacağım oyunları 1080p 60FPS oynayacağım. Olur mu, konsol gibi sıkıntısız oynayabilir miyim?

Hocam bunun için Steam'i windows ile birlikte başlamasını sağlayın Ardından Steam ayarlarından ''Steam'i Büyük Ekran Modunda Başlat'' Seçeneğini Açın,Bu şekilde bilgisayarınız açıldığı an Steam'e erişebilecek ve Büyük Ekran Arayüzüne geçeceksiniz.Arka plan uygulamalarını kapamanız önerilir,Ayrıca oyun modunu açın.

İstersen yeni gelecek Windows 11 konsol modunu bekleyebilirsin. Veya ChimeraOS, HoloISO gibi işletim sistemleri deneyebilirsin. Emulatör olarak kullanacaksan da Batocera önerebilirim.

Hocam bunun için Steam'i Windows ile birlikte başlamasını sağlayın ardından Steam ayarlarından "Steam'i büyük ekran modunda başlat" seçeneğini açın, bu şekilde bilgisayarınız açıldığı an Steam'e erişebilecek ve büyük ekran arayüzüne geçeceksiniz. Arka plan uygulamalarını kapamanız önerilir, ayrıca oyun modunu açın.

Ben televizyona bağlamayı düşünüyordumda tam yanıtı anlamadım. Cevap için teşekkürler.

İstersen yeni gelecek Windows 11 konsol modunu bekleyebilirsin. Veya chimeraos, holoıso gibi işletim sistemleri deneyebilirsin. Emulatör olarak kullanacaksan da batocera önerebilirim.

HDMI ile televziyona görüntüyü aktarmak istiyorum bana yazdığım özellikte HDMI önerebilir misiniz?

Ben televizyona bağlamayı düşünüyordumda tam yanıtı anlamadım. Cevap için teşekkürler.

HDMI ile televziyona görüntüyü aktarmak istiyorum bana yazdığım özellikte HDMI önerebilir misiniz?
Televizyona bağlamak zor değil ki hocam bir HDMI Kablosu yeterli olacaktır.

Uzun zamandır böyle kullanıyorum. DualSense aldım touchpad ile normal Windows'ta da geziyorum oyun için de Steam'ı big picture modunda başlatıyorum konsoldan farkı olmuyor. HDMI kablo olarak özel bir şey kullanmıyorum şoktan almıştım sanırım ama 4K TV sahibiyseniz Philips marka kablolara bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı