Laptopu masaüstü bilgisayara dönüştürmek

Hawagi

Hectopat
Selamlar. Ekranı arızalı bir laptopum var. Bu laptopu 3D yazıcıdan çıkarttığım parçalarla mini bir kasa haline getirmek istiyorum. Ancak çok zahmetli ve zor olacak. İşlemci ve GPU için kule tipi gibi bir soğutma uyar mı acaba?

CPU ve GPU'nun üstüne bloğun oturması için birkaç özelleştirme yapmanız gerekebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu işinize yarayabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

All in one yapın bence, kasa biraz saçma olur. Eğer kasa yapacaksanız ve küçük olacaksa büyük ihtimalle sığmaz, GPU'nun ve CPU'nun üzerine bakır boru döşeyip tek bir yerde birleştirip oraya fan koyabilirsiniz.

16109690489827402189644524423657.jpg

Ben böyle bir şey yaptım :D PSU'yu sattım yeni PSU gelene kadar böyle idare edeceğim.

Hepinize teşekkür ediyorum @arda727272 hariç :D. Şaka bir yana bende ekranı çıkarıp monitöre veya TV'ye bağlamayı denedim işimi de gördü ama 3D yazıcıyı yeni aldım çok hevesliyim ve böyle şeylerle uğraşmayı da çok severim. 3D çizim yapmak için laptop un anakart boyutlarını falan alacaktım ki bir şey fark ettim eğer soğutma kısmını halledemezsem yapamayacağım çünkü giriş çıkışlar fan kısmı kafamda ki projeye uymuyor. İnt de baktım öyle bir soğutucu satılmıyor ya da ben bulamadım? Yardımlarınızı bekliyorumm.
Bakır blokların içinden su devirdaimi yap, 50 derecede kullanırsın.
O konuda hiçbir bilgim yok ve açıkçası zor gözüküyor :)

Hepinize teşekkür ediyorum @arda727272 hariç :D. Şaka bir yana bende ekranı çıkarıp monitöre veya TV'ye bağlamayı denedim işimi de gördü ama 3D yazıcıyı yeni aldım çok hevesliyim ve böyle şeylerle uğraşmayı da çok severim. 3D çizim yapmak için laptop un anakart boyutlarını falan alacaktım ki bir şey fark ettim eğer soğutma kısmını halledemezsem yapamayacağım çünkü giriş çıkışlar fan kısmı kafamda ki projeye uymuyor. İnt de baktım öyle bir soğutucu satılmıyor ya da ben bulamadım? Yardımlarınızı bekliyorumm.

O konuda hiçbir bilgim yok ve açıkçası zor gözüküyor :)

Normal laptop fanını mı kullanacaksın yoksa masaüstü bilgisayar fanı mı?

All in one yapın bence, kasa biraz saçma olur. Eğer kasa yapacaksanız ve küçük olacaksa büyük ihtimalle sığmaz, GPU'nun ve CPU'nun üzerine bakır boru döşeyip tek bir yerde birleştirip oraya fan koyabilirsiniz.
Bakır boru işini nasıl yapabilirim acaba? Bakır boruyu cpu ve gpu ya tutturacak şekilde yapabilirsem o daha iyi olur benim için.

Geri
Yukarı