Laptop'u Monitöre Bağlama Siyah Ekran

DgknGkdnz

Kilopat
15 gün önce Lenovo Y510p modelli laptopumun ekranını kırdım. Daha sonra 1 hafta HDMI kablosu ile 82' ekranda oynadım.
Daha sonra arkadaşımda kullanmadıklar LCD monitör varmış. Bana yollucaktı. Yollamadan önce kendi laptopunda denesein dedik denedi ve takar takmaz çalıştı. Bugün 10:00'da monitör geldi bağladım bütün çözümleri denedim. Hiçbiri olmadı. Buradada bi kaç buna benzer konu vardı baktım hala işe yaramadı.

Windows + P tuşunu, FN + F5 tuşunu denedim ve birçok çözümü denedim hala olmadı. Vga kablosu 5 tane vardı 5 tanesini de denedim olmadı. 2 laptoptada denedim olmadı. Monitörde bi hata yok. Olsaydı arkadaşın laptopta olmazdı ama oldu. Çözümünü mesajlarda bildirirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI ile dediğin 82 ekrana tak, masaüstünde boş bir yere sağ tıkla, Oradan 2. ekran seçeneklerinden yinele yap.
Eğer VGA çalışmıyor sadece HDMI çalışıyor ise bir HDMI VGA çevirici alıp kullanabilirsin.

HDMI ile dediğin 82 ekrana tak, masaüstünde boş bir yere sağ tıkla, Oradan 2. ekran seçeneklerinden yinele yap.
Eğer VGA çalışmıyor sadece HDMI çalışıyor ise bir HDMI VGA çevirici alıp kullanabilirsin.
Hayır onla alakası yok kardeşim. Benim sorunum arkadaşta vga yı takınca çalışıyordu ama ben takınca çalışmıyor. Anlamadım hdmı konum degil. Ben sadece hdmı ile 82 ekranda oynuyabiliyodum dedim.

Peki "masaüstünde boş bir yere sağ tıkla, Oradan 2. ekran seçeneklerinden yinele yap" bu işlemi HDMI ile 82 Ekranına takarak yap. Sonra 82 Ekranını çıkartmadan VGA monitörünü tak. Ardından yine ekran çözünürlüğü pencerisinden kurcala, Bilgisayarına 3 Ekran takılı görünmesi gerekiyor.

Eğer HDMI ve VGA aynıanda çalışmıyor bundan dolayı monitörünü çalıştıramıyorsan, HDMI VGA dönüştürücüler ile monitörünü HDMI ile kullanabilirsin.

Nvidia Denetim Masasından PhysX menüsünden de bağlı monitörleri görebilirsin

Son düzenleme:
15 gün önce Lenovo Y510P modelli laptopumun ekranını kırdım. Daha sonra 1 hafta HDMI kablosu ile 82" ekranda oynadım. Daha sonra arkadaşımda kullanmadıkları LCD monitör varmış. Bana yollucaktı. Yollamadan önce kendi laptopunda denesein dedik denedi ve takar takmaz çalıştı. Bugün 10:00 da monitör geldi bağladım bütün çözümleri denedim hiçbiri olmadı.

Burada da bi kaç buna benzer konu vardı baktım hala işe yaramadı. Windows + P tuşunu FN + 5 tuşunu denedim ve birçok çözümü denedim hala olmadı. VGA kablosu 5 tane vardı. 5 tanesini de denedim olmadı. 2 laptopta da denedim olmadı monitörde bi hata yok. Olsaydı arkadaşın laptopta olmazdı ama oldu. Çözümünü mesajlarda bildirirseniz çok sevinirim.

VGA DVI dönüştürücü kablo kullansam düzelir mi arkadaşlar?

Monitördeki girişleri yazman lazımdı. HDMI veya DVI ile bağla. En azından bir girişi DVI yada HDMI olsun. Monitör önünde kabloları taktıktan sonra auto tuşuna basın.

Kardeşim paulipan1 ban yediği için ben cevap olarak yazıcam. paulipan1 arkadaşım benim de ekranım kırıldı. Monitördeki Giriş VGA grişi. Sanırsam vga kablo giriyor. HDMI girişi yok monitörde ama DVI kablom da yok.

82" ekranlı TV'de VGA portu varsa takıp bir de VGA ile deneyin. TV de görüntü alamıyorsa portta bir problem vardır.

82' ekranlı monitöre VGA kablo ile takınca çalışıyor görüntü geliyor ama monitöre VGA kablo ile takınca gelmiyor. İşte sorun da o.

Arkdaşlar cevap vericek yok mu?

Sorun şu olabilir: monitör 1920 x 1080 desteklemediğinden bilgisayarı TV'ye bağlayınca çözünürlüğü düşür. Daha sonra monitöre bağla.

Bir de bazı laptopların VGA çıkışının çalışması için bilgisayarı kapatıp açmak gerekiyor.

Sorun şu olabilir: monitör 1920 x 1080 desteklemediğinden bilgisayarı TV'ye bağlayınca çözünürlüğü düşür. Daha sonra monitöre bağla.

Bir de bazı laptopların VGA çıkışının çalışması için bilgisayarı kapatıp açmak gerekiyor.
Recep Abi hesabım ban yediği için bu hesabımdan yazıcam.
1. İlk önce abi dediğin şeyi yaptım televizyona bağladım ayarladım sonra monitöre bağladım Moniör'e görüntü vermedi
2. İkinci laptopumdada denedim onunda çözünürülüğü 1366*768 ondada denedim olmadı monitörün markası ''Casper 926W 19 inç ,Monitörün Çözünürlüğü 1440 x 900 denedim ama olmadı
3. Zaten monitöre geleli 10 gün oldu, o 10 gün içinde birçok kez kapattım açtım ama olmadı.

Başka fikirlerin varsa lütfen yaz abi. Yinede cevabın için teşekkür ediyorum :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı