Laptopu monitöre bağlamak geçikme süreleri oluşturur mu?

APlusMath

Decapat
Arkadaşlar Gaming laptopu, büyük ekranda oynamak için laptopu masaüstü kasası gibi kullanıp oyuncu monitörüne (1ms) bağlarsak, gecikme süreleri oluşur mu yoksa monitörün değerleri neyse onu mu verir? Laptopu bir kenara koyduk, kasa işlevi için kullanacağız misal. Fare klavye var, karşıda monitör. Rahatça CS:GO, Apex vb. oyunlar oynanır mı? Gecikme süresi 1ms diyelim monitörün, gecikme süresi artar mı, Hz değerleri kötü etkilenir mi? Laptoptan görüntü geldiği için tam performans alınmaz mı yoksa aynı masaüstü gibi gayet rahatça oynanır mı? Gaming laptopun gecikmesi süresi mesela 120Hz 4ms diyelim ekranının, kullanacağımız monitörün 144Hz 1ms misal. Anlamışsınızdır dediğimi umarım.

Normal kasa bir bilgisayarla gecikme değerleri farklı olmaz. Hz ve çözünürlük laptopun portuna ve sizin kablonuza bağlıdır.

Hocam laptop ekranı 120Hz 4ms diyelim misal. Monitör 144Hz 1ms diyelim. Bunu monitöre bağladığımızda hangi değerlerde oynayabiliriz? Çözünürlük monitörün ki oluyor zaten onu biliyorum. Laptoptan ekranı kapatıp, monitöre yansıtırsak böyle oluyor.
Masaüstüne takmanıza nazaran bir fark olmaması gerek. Laptopun kendi içinde görüntü aktarımı, dönüşümü nedeniyle olan gecikme neyse o olmalı. Laptopun kendi ekranından da o gecikmeyi alırsınız zaten.
Yani laptopuda normal bir kasa gibi kullanabiliriz. Aynı rahatlıkla masaüstü gibi FPS rekabetçi oyunları oynayabiliriz yani. Şundan merak etmiştim. TV'ye bağlayınca oynanmıyor. Ekran büyüklüğünden felan değil, yaptığımız hareketler geç gidiyor felan. O problemin olmasını istemiyorum. Masaüstündeki gibi ne yapiyorsak anında görüntü alınıyorsa, Laptopta'da monitöre bağladığımızda anında hareketleri algılayabilsin.

Geri
Yukarı