Laptopu monitöre hangi kablo ile bağlamalıyım?

Azuha

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.

Laptopum: https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ilgisayar-p-HBCV000028VLRD?magaza=Hepsiburada

Biraz önce satın aldığım monitör: Dell G3223D 31.5 Inç 165Hz 1ms Adaptive Sync QHD Fast IPS Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR

Laptopumda Type-C'den görüntü aktarımı var gözüküyor(tam modeli ASUS'un sayfasında yok fakat diğer G513RM modelinde "1X USB 3.2 Gen 2 Tip C, görüntü / enerji sağlanmasını destekler" yazıyor).

Monitörde de Type-C görüntü girişi gözüküyor(soketin üstünde DisplayPort logosu var).

Sorum şu: Laptopu, monitöre hangi kablo ile bağlamalıyım? Type-C To DisplayPort mu yoksa Type-C to Type-C kablo ile mi? HDMI bağlayıp hem 144Hz'de takılı kalmak hem de G-SYNC'ten mahrum kalmak istemiyorum.

Ayrıca hangi kablo ile bağlamam gerekiyorsa, kablo önerilerinizi de bekliyorum.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Laptopum: https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ilgisayar-p-HBCV000028VLRD?magaza=Hepsiburada

Biraz önce satın aldığım monitör: Dell G3223D 31.5 Inç 165Hz 1ms Adaptive Sync QHD Fast IPS Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR

Laptopumda Type-C'den görüntü aktarımı var gözüküyor(tam modeli ASUS'un sayfasında yok fakat diğer G513RM modelinde "1X USB 3.2 gen 2 tip C, görüntü / enerji sağlanmasını destekler" yazıyor).

Monitörde de Type-C görüntü girişi gözüküyor(soketin üstünde DisplayPort logosu var).

Sorum şu: laptopu, monitöre hangi kablo ile bağlamalıyım? Type-C to DisplayPort mu yoksa Type-C to Type-C kablo ile mi? HDMI bağlayıp hem 144Hz'de takılı kalmak hem de G-Sync'ten mahrum kalmak istemiyorum.

Ayrıca hangi kablo ile bağlamam gerekiyorsa, kablo önerilerinizi de bekliyorum.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler.

En iyisi HDMI hocam HDMI kullan.

Type-C çıkışını kullanın. Monitörde zaten Type-C varmış. Buna göre alabilirsiniz.

En iyisi HDMI hocam HDMI kullan.

Yazdığım gibi HDMI bağlarsam hem 165Hz alamayacağım hem de G-Sync kullanamayacağım.

Bu işini görür, kaliteli kablodur.

Ben de bu kabloyu buldum. Hatta sepete attım ama Type-C to Type-C oluyor mu onu da merak ediyorum.

Type-C çıkışını kullanın. Monitörde zaten Type-C varmış. Buna göre alabilirsiniz.

Type-C to Type-C her kablo oluyor mu onu bilmiyorum işte. Önerebileceğiniz bir kablo var mı?

Baktım da aldığınız mantıklı duruyor. Teknik olarak Type-C Thunderbolt olanlar görüntü de destekliyor gözüküyor ama Paugge iyisi.

Baktım da aldığınız mantıklı duruyor. Teknik olarak Type-C Thunderbolt olanlar görüntü de destekliyor gözüküyor ama Paugge iyisi.
Ben de bir yandan araştırıyorum. Dediğiniz gibi Type-C Thunderbolt aratmak daha mantıklı galiba. Yığınla Type-C kablo var, %90'ı da iş görmüyor galiba.

Konuyu biraz boşuna açmış gibi oldum, USB Type-C kablo kutudan çıktı. :)

Ama olsun, biraz daha bilgilenmiş olduk.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı