Laptopu monitore bağlayarak kasa olarak kullanmak

34Roxe

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, ben yeni bir oyuncu laptopu almıştım, Casper Excalibur G870. 4060 ekran kartı var ve laptopumu beğeniyorum. İnternetten de gördüm ki, eğer laptopa bir gaming monitör bağlarsak daha çok FPS alabiliyormuşuz. Laptopu kasa olarak kullanıp monitörle ekran kartının tam gücünü kullanabiliyormuşuz, aynı masaüstünde olduğu gibi.

Peki, bu doğruysa hangi monitörü almamı önerirsiniz ve laptopu monitöre nasıl bağlayabilirim? Yardım eden herkese şimdiden yürekten teşekkür ederim.

MUX olmayan sistemlerde port harici karta bağlıysa harici karttan görüntü alabileceğiniz için bu performans artışı yaşatmakta, sizin sistemde MUX olabilir belki. Control Center üzerinde harici mod gibi bir mod var mı? Eğer MUX yoksa evet, performans artışı yaşayıp monitöre bağlayarak kullanabilirsiniz.

Yanlış bilgi
Windows ayarlarına girip işlemci çekirdeği açmak ile eş değer bir bilgi olmuş, böyle bir şey yok hocam sistem zaten bunu otomatik şekilde yapıyor. Daha fazla FPS almak için değil de laptopun ekranı size küçük geliyor ise monitör takabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Öyle bir şey yok. Laptop ekranın 144 Hz ise ve siz oyunda 144 FPS'den daha fazla FPS değerleri görüyorsanız o zaman daha yüksek Hzli monitör kullanmak görüntüde akıcılık sağlayabilir. Ama insan gözü o kadar küçük değerleri fark etmez bile. Monitör sadece renklerin canlılığı gibi görüntü kalitesini ilgilendiren şeyleri güzelleştirebilir.

Öyle bir şey yok. Laptop ekranın 144 Hz ise ve siz oyunda 144 FPS'den daha fazla FPS değerleri görüyorsanız o zaman daha yüksek Hzli monitör kullanmak görüntüde akıcılık sağlayabilir. Ama insan gözü o kadar küçük değerleri fark etmez bile. Monitör sadece renklerin canlılığı gibi görüntü kalitesini ilgilendiren şeyleri güzelleştirebilir.

Bu bilgi de dediğim bilgiyle eş değer bir bilgi, forumda sadece ben mi 165 Hz monitör de 164 FPS alsam da hissediyorum 250 alsam da hissediyorum?

Yıllardır FPS oyunları oynayan kişiler fark ediyordur illaki.

Aksine sadece 1 yıldır oyun oynuyorum ve asla bir FPS geçmişim yok. (çocukluktaki Wolfteam harici en azından) yok hocam gerçekten bu olay insanların kendini avutmak için uydurduğu bir şey gibime geliyor, benim tek gözüm kör ve ben buna rağmen ciddi şekilde 60 Hz ile 360 Hz arasındaki tüm hzleri anlayabiliyorum.

MUX olmayan sistemlerde port harici karta bağlıysa harici karttan görüntü alabileceğiniz için bu performans artışı yaşatmakta, sizin sistemde MUX olabilir belki. Control Center üzerinde harici mod gibi bir mod var mı? Eğer MUX yoksa evet, performans artışı yaşayıp monitöre bağlayarak kullanabilirsiniz.

1716327640493.png

Var maalesef hocam peki buna yine de monitor taksam diğerleri gibi ekstra bir FPS artmaz mı? Nasıl bağlayabiilirim monitoru MUX switch özelliğiyle.

Bu bilgiyi nerede gördünüz? Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum.

Technopat'ta görmüştüm bir arkadaşın konusunda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de bu video vardı izlediğim adam öyle anlatıyordu olur diye.

Eki Görüntüle 2201533

Var maalesef hocam peki buna yine de monitor taksam diğerleri gibi ekstra bir FPS artmaz mı? Nasıl bağlayabiilirim monitoru MUX switch özelliğiyle.

Technopat'ta görmüştüm bir arkadaşın konusunda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de bu video vardı izlediğim adam öyle anlatıyordu olur diye.

Dediğim gibi bunun için harici karttan bağlı porta bağlaman lazım, FPS'te değişiklik olmaz MUX açtığındaki FPS'i alırsın. NVIDIA Denetim Masası'ndan PhysX yapılandırması kısmını at.

Yeni konular

Geri
Yukarı